En
تاریخ : چهارشنبه 16 بهمن 1398
کد 3665

شرح و خوانش دفتر سوم  مثنوی در انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات

انجمن ادبی مفاخر فارسی زبان شمیرانات در ادامه سلسله نشست های خود از دفتر سوم مثنوی به تفسیر، شرح و خوانش درست ابیاتی از این دفتر پرداخت.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، در آخرین نشست انجمن مفاخر فارسی زبان شهرستان که با حضور علاقه مندان به ادبیات فارسی در روز دوشنبه 14 بهمن ماه در سالن جلسات این اداره تشکیل گردید، ابیاتی از دفتر سوم مثنوی، خوانش و به شرح و تفسیر تخصصی آن پرداخته شد.
زهره خسروانی مسئول انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات ضمن بیان مطالب فوق افزود: موضوعات مورد بحث در این جلسه عبارت بود از   افسار گسیختگی نفس اماره، ناسپاسی از الطاف الهی، پرده و حجاب های مادی و عدم توجه به بعد معنوی و طبیبان الهی که مولانا با تأسی از آیات الهی به بهترین نحو آن­ها را به تصویر کشیده است. وی گفت: در پایان این نشست دوستان شرکت کننده در مورد تحقیق خود با عنوان خودشناسی از دیدگاه مولانا به ارائه مطلب پرداختند.
خسروانی افزود: انجمن مفاخر فارسی زبان شهرستان شمیرانات در سومین سال فعالیت خود، مثنوی خوانی و شرح و تفسیر آن را برای دوستداران حوزه شعر و ادبیات و مولوی دوستان برگزار می­کند و قصد داریم در راستای اهداف خود به زودی سلسله نشست­های حافظ خوانی را برگزار نمائیم.
شایان ذکر است جلسات انجمن مفاخر فارسی زبان شمیرانات عصرهای هر دوشنبه توسط زهره خسروانی نویسنده و کارشناس ادبیات فارسی با هدف شناسایی شعرای فارسی زبان برپا می شود. در این نشست ها اندیشه های اخلاقی در اشعار و آثار بزررگان فرهنگ و ادب ایران زمین و تاثیر آن در پاسداری زبان و ادبیات فارسی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
علاقمندان می توانند جهت حضور در جلسات انجمن مفاخر فارسی زبان شهرستان شمیرانات با شماره ۴۴۷۲۰۷۸۱ تماس حاصل نمایند.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 بهمن 1398
  • توسط اداره فرهنگ و ارشاد فرمانداری شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 9