En
تاریخ : جمعه 27 دي 1398
کد 3596

پیکر سه تن از شهدای سقوط هواپیما در امامزاده صالح (ع) تجریش آرمید

مراسم باشکوه تشییع پیکر سه تن از شهدای سانحه جانسوز سقوط هواپیما بوئینگ ۷۳۷ اوکراین صبح پنجشنبه از مسجد گیاهی تجریش آغاز و تدفین این شهدا در محوطه آستان مقدس امامزاده صالح (ع) انجام شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات پیکر شهید "محمدحسین اسدی لاری"، شهیده "زینب اسدی لاری" فرزندان دکتر محسن اسدی لاری عضو هیئت علمی دانشگاه ایران و مدیر کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت و شهیده " فاطمه محمودی" امروز با حضور پرشور خانواده معظم شهدا، مردم و مسئولان داغدار تهران و شمیرانات تشییع و تدفین شدند.
تشییع کنندگان که آمریکا را عامل اصلی بروز این اتفاق دردناک می دانستند علاوه بر الله اکبر، لااله‌الاالله اقدام به سردادن شعار مرگ بر آمریکا نیز کردند.
نماز بر پیکر پاک این شهدا را یادگار امام، حجت الاسلام سید حسن خمینی به همراه حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران، حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی استاندار تهران، شهریورفرماندار شمیرانات، مسئولان نظامی، لشکری و دولتی به همراه مردم داغدار به جا آوردند.
به گزارش این روابط عمومی ، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه جاری، تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک کرده بود، ۵ دقیقه پس از پرواز  حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.
صبح شنبه ۲۱ دی‌ماه جاری، ‌ ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمدی، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.
این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.
در ادامه رییس جمهوری ضمن ابراز تاسف از خطای انسانی رخ داده که منجر به سقوط هواپیمای اوکراینی شد، در بیانیه‌ای اعلام داشت: مسببین این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد.
همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، در پیامی با ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار، ستاد کل نیروهای مسلح را مأمور پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه و مراقبت برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای کردند.

صبح امروز پیش از این مراسم پیکر شهید "محمدمهدی الیاسی"، شهید " ایمان قادر پناه" و شهیده " پریناز قادری پناه" نیز در محوطه آستان مقدس امامزاده صالح (ع) تجریش به خاک سپرده شدند.
 


  • نوشته شده
  • در جمعه 27 دي 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 150