En
تاریخ : چهارشنبه 18 دي 1398
کد 3585

آب شرب بهداشتی به روستای کندعلیای لواسانات رسید

بهره برداری از طرح آبرسانی در روستای کند علیا در بخش لواسانات شهرستان شمیرانات در استان تهران آغاز شد تا مردم آن از این پس از آب شرب سالم برخوردار شوند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات گفت: این طرح با استفاده از بودجه دولت و کمکهای مردمی به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: طی دو سال اخیر از طریق ارزش افزوده روستا ، حمایت فرمانداری ، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ، سازمان حفاظت محیط زیست و کمکهای مردمی، پروژه مهم آبرسانی روستای کند علیا طراحی و اجرا شد تا ساکنان آن از رفاه و آسایش بیشتری برخوردار شوند.
فرماندار شمیرانات ، یکی از مشکلات اساسی این شهرستان شمال تهران را تأمین آب شرب برخی از روستاهای دو بخش لواسانات و رودبار قصران دانست که در ارتفاعات سلسله جبال البرز قرار دارند.
کند علیا یکی از این روستاها است که در ارتفاع 2000 متر از سطح دریا قرار دارد و نزدیک به سوم ایام سال در آن یخبندان است.
فرماندار شمیرانات گفت که اجرای طرحهای آبرسانی در چنین مناطقی بسیار دشوار و پرهزینه است به گونه ای که شرکت آب و فاضلاب به سختی می تواند چنین هزینه های هنگفتی را تامین کند.
شهریور افزود: با این حال، تاکنون در لواسان بزرگ و لواسان کوچک بودجه بسیاری در حوزه آبرسانی و لوله کشی روستاها انجام شده است.
وی در این زمینه از پیشبرد طرحهای آبرسانی به روستاهای لواسان بزرگ و نیکنامده خبر داد و گفت که بتدریج، وضعیت روستاهای کمتر برخوردار در این حوزه نیز بهبود می یابد.
حسن سجودیان، دهیار روستای کند علیا بخش لواسانات نیز گفت که طرح آبرسانی به این روستا از چشمه جامه شوران با مشارکت بخشهای دولتی و مردمی انجام شده است.
وی افزود: آبفا برای اجرای مرحله اول این پروژه ۴۵۰ میلیون تومان هزینه برآورد کرده بود.
روستای کند علیا لواسانات با جمعیتی حدود ۲ هزار نفر در ۵ کیلومتری شهر لواسان قرار دارد. آبشار کفترلو این روستای گردشگری به ثبت ملی رسیده است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 18 دي 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 30