En
تاریخ : چهارشنبه 13 اسفند 1393
کد 353

موانع قانونی واگذاری اراضی ملی برای اجرای پروژه های عمرانی شمیرانات رفع شود.

فرماندار شهرستان شمیرانات خواستار رفع موانع قانونی واگذاری اراضی ملی برای اجرای پروژه های عمرانی شهرستان شمیرانات شد.

عزت الله خانممحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات در جلسه رسیدگی به مشکلات دو بخش لواسانات و رودبارقصران که در بخشداری لواسانات برگزار شد، ضمن ارائه گزارشات کامل از اقدامات انجام شده به بیان  و طرح  مشکلات اساسی ودغدغه های دستگاه های اجرائی و مردم پرداخت وخواستار رفع موانع قانونی واگذاری اراضی ملی برای توسعه فضای سبز و اجرای پروژه های عمرانی شهرستان شد.

فرماندار شهرستان شمیرانات ضمن تشکر از حضور مدیران کل استانی و سایر اعضای جلسه ،همکاری و هماهنگی بین بخشی توجهات ویژه و حضور مکرر مهندس کریمی  معاون عمرانی استانداری در جلسات و بازدید از بخش ها تقدیر نمود.

در این جلسه که با حضور مهندس کریمی  معاون عمرانی استانداری تهران ، خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات ، مدیران کل امور آب ،منابع طبیعی ، بنیاد مسکن ، راه و شهرسازی استان تهران، بخشداران ،شهرداران، روسای دستگاه های اجرایی هر دو بخش در سالن اجتماعات بخشداری  لواسانات تشکیل گردید، فرماندار شمیرانات گفت: ظرفیت های  گردشگری شمیرانات  شرایط و وضعیت ویژه ای برای این شهرستان ایجاد کرده است و لذا با توجه جدی به این رویکرد نوع نگاه دستگاه های اجرایی میبایست مبتنی بر تطبیق برنامه ها و سیاست ها برای توسعه زیر ساخت ها باشد. 

وی توجه دستگاه های اجرایی ذیربط را بر هموار سازی زیر ساخت های گردشگری در شهرستان را امری ضروری دانست.

خانمحمدی از استمرار بازدید های میدانی در شهرستان  خبر داد و افزود: مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز رویکرد پیشگیرانه و بازدارندگی سیاست جدی دستگاه های اجرائی شهرستان می باشد و جلوگیری جدی از تخلفات و رفع اثار تخلفات غیر قانونی در اراضی ملی ،حرایم رودخانه ها و راه ها قطعا مورد اهتمام جدی بود و تا اجرای همه احکام قضایی با قدرت اقدامات لازم انجام میپذیرد.

فرماندار شهرستان شمیرانات تاکید کرد : تقویت ساختار سازمانی ادارات منابع طبیعی و محیط زیست برای انجام بهینه ماموریت های مربوطه یک ضرورت انکار ناپذیر است.

در ادامه مهندس کریمی معاون معاون فنی و عمرانی استانداری ضمن تشکر از فرماندار شمیرانات و اقدامات انجام شده در خصوص مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز،  به کاهش تخلفات طی یکسال گذشته اشاره کرد و افزود: سیاست استانداری و دولت در مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز سیاست پیشگیرانه و مبتنی بر ساماندهی  ساخت و ساز ها می باشد

وی همچنین بیان داشت:  اجرای احکام تخریب در ساخت و ساز های غیر مجاز صورت گرفته در اراضی ملی، حریم راه و آب و... بوده و با قدرت معمول میگردد.

مهندس کریمی  گفت: با توجه به وضعیت های خاص شمیرانات و اهمیت اجرای سیاست های استاندار تهران و ملاحظه شرایط گردشگری و نیز اهمیت سد لتیان می بایست دقت نظر و تدابیر لازم در روند اجرای طرح ها و برنامه  های عمرانی معمول گردد.

معاون فنی و عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه ستاد مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان قوی تر و فعالتر از گذشته شده است از این ستاد خواست با جدیت  تمام نسبت به ساماندهی و پیشگیری ساخت و ساز های غیر مجاز  در حوزه های شهری و روستای مبادرت ورزند.

مهندس کریمی از ادارات منابع طبیعی و آبخیز داری خواست تا اقدامات لازم را  نسبت به تحویل اراضی ملی حریم شهرها به شهرداری ها به منظور احداث و راه اندازی فضای سبز در قبال دریافت طرح معمول دارند.

معاون استاندار تهران با اشاره به مشکلات حاصل از تخلیه نخاله در حاشیه راه های و ورودی شهرها ، از تشکیل کمیته ویژه ساماندهی مقابله با تخلیه نخاله در حاشیه راه ها و و اجرای سریع تصمیمات متخذ شده در این کمیته خبر داد.

مهندس کریمی همچنین ساماندهی رستوران های حاشیه رودخانه جاجرود را ضروری دانست و خواهان مجهز شدن رستوران ها به سیستم پکیج تصفیه فاضلاب پیشنهادی شرکت آب منطقه ای با همکاری بخشداران و دستگاه های ذیربط شد.

 در این جلسه مدیران کل  راه و شهر سازی ، امور آب ، بنیاد مسکن ، و منابع طبیعی استان تهران و سایر اعضای جلسه هرکدام دیدگاه و برنامه های خود را تشریح و برای حمایت و همکاری با برنامه های شهرستان اعلام آمادگی نمودند.

در خاتمه  تصمیمات لازم برای عملیاتی کردن سیاست ها و برنامه های مورد نظر شهرستان اتخاذ گردید.  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 اسفند 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 467