En
تاریخ : چهارشنبه 13 اسفند 1393
کد 352

صیانت از کرامت انسانی از مهم‌ترین الگوهای رفتاری حضرت زهرا(س) است

فرماندار شهرستان شمیرانات اظهار کرد: ترویج حجاب و صیانت از کرامت انسانی زنان از مهم‌ترین الگوهای رفتاری حضرت فاطمه زهرا(س) است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات در آستانه سالروز شهادت بانوی دو عالم دخت نبی مکرم اسلام (ص) اظهار کرد: شناخت حضرت زهرا (س) سعادت فرد و جامعه را تضمین می‌کند.

وی ادامه داد: حضرت زهرا (س) در همه عرصه‌ها به خوبی از ولایت فقیه و اسلام ناب محمدی (ص) دفاع کرد و در این مسیر به شهادت رسید.

فرماندار شمیرانات  همچنین آگاهی به اوضاع و شرایط اجتماعی و سیاسی، حاکمیت و انضباط، نظم و برنامه بر زندگی حضرت زهرا(س) و فرزندان او و عفت و حجاب از نگاه حضرت زهرا(س) را از دیگر موضوعات مطرح شده عنوان کرد.

این مقام مسئول با تأکید براینکه ترویج حجاب و صیانت از کرامت انسانی زنان از پیام‌های الگوی رفتاری حضرت فاطمه زهرا(س) است، گفت: باید زنان مسلمان به‌ویژه زنان ایران به آن توجه داشته باشند و در جامعه امروز که تمام زنان هر کدام به نحوی در جامعه مشغول به کار و فعالیت هستند، با حفظ ارزش‌ها به فعالیت‌های خود ادامه دهند تا حرمت و احترام زن در جامعه حفظ شود.

خانمحمدی اضافه کرد: دخت نبی مکرم اسلام(ص) با موضع‌گیری‌های صریح برای دفاع از ولایت و جانشینی علی(ع) به رابطه بین سیاست و دیانت تأکید و با قاطعیت و انعطاف‌ناپذیرى در مسیر حاکمیت حق با تمام توان، از اهداف و آرمان‏‌هاى ناب و اصیل دینى که برخاسته از قرآن و سنت رسول خدا(ص) بود، دفاع کرد.

فرماندار شهرستان شمیرانات در رابطه با برگزاری و اقامه عزای سالروز شهادت حضرت زهرا (س)در آستان مقدس حضرت صالح بن موسی کاظم(ع)،امام زاده علی اکبر(چیذر و دیگر بقعه های متبرکه و مساجدشهرستان شمیرانات خبرداد


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 اسفند 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 229