En
تاریخ : چهارشنبه 6 آذر 1398
کد 3485

نظر اهالی در احصاء مشکلات بافت های فرسوده بر مطالعات علمی اولویت دارد

سید مجتبی علوی مقدم، معاون فنی و نظارت شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه هدف و تلاش ما بهبود شرایط محله های سکونت مردم است جنس مشکلات را نیز خود آنها باید شناخته و اولویت بندی کنند تا نیازهای واقعی شهروندان احصا شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات سید مجتبی علوی مقدم، معاون فنی و نظارت شرکت بازآفرینی شهری ایران در سخنرانی دورهآموزشی "مفاهیم بازآفرینی شهری پایدار" خاطرنشان کرد: مفهوم بازآفرینی شهری تنها یک متولی به نام وزارت مسکن و شهرسازی ندارد و در این حوزه تمام حاکمیت و مردم بایستی همکاری و هم افزایی داشته باشند؛ اعتبارات دولتی به تنهایی پاسخگوی مباحث مدیریت شهری نیست.
این مقام مسئول ضمن انتقاد از طرح های تفصیلی موجود گفت: این طرح ها باید در مسیری قرار بگیرد تا بتواند پاسخگوی هزینه های مدیریت شهری باشد.
علوی مقدم افزود: مشاوران در تهیه طرح های بازآفرینی شهری باید از ابتدا تا انتها کنار مردم باشند، طرح ها کاملاً اقتصادی باشد و تا کوچکترین پلاک رفع مشکلات مردم در هر منطقه را پاسخگو باشد.
معاون فنی و نظارت شرکت بازآفرینی شهری ایران یادآور شد: اینکه در آینده با پروژه های متعدد نیمه تمام مواجه نشویم میطلبد اطلاعات دقیقی از محلات داشته باشیم و پروژه ها را با اولویت تکمیل پروژه های نیمه تمام گذشته تعریف کنیم.
وی گفت: استفاده از ظرفیت های بالای دستگاه های خدماتی، حاکمیتی، سپاه و بسیج در اجرای این طرح ها می تواند منجر به افزایش سرعت عمل و کاهش هزینه ها شود.
این مقام مسئول تأکید کرد: موضوع بازآفرینی نسخه واحدی ندارد و برای هر بخشی باید نسخه ای با توجه به مقتضیات محلی، شرایط موجود، ظرفیت ها و استعداد های منطقه پیش بینی شود.

 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 6 آذر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 22