En
تاریخ : چهارشنبه 29 آبان 1398
کد 3460

جلسه فوق العاده کمیسیون بازرسی،نظارت و تنظیم بازار شهرستان شمیرانات برگزار شد

جلسه فوق العاده کمیسیون بازرسی،نظارت و تنظیم بازار شهرستان شمیرانات به ریاست دکتر سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات و با حضور صداقتی معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری و اعضای جلسه در محل دفتر فرماندار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات ، دکترسیاوش شهریور فرماندار شمیرانات نیز صبح چهارشنبه در جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار شهرستان اظهار داشت: با توجه به افزایش نرخ قیمت بنزین در حال حاضر یکی از دغدغه های دولت و مدیران استانی و شهرستانی رعایت قیمت، کنترل بازار و نظارت بر تأمین و توزیع کالاهای اساسی و مایحتاج مردم است.

وی افزود: جلوگیری افزایش قیمت ها به بهانه افزایش نرخ بنزین از تأکیدات مقام معظم رهبری، رئیس جمهور  رئیس قوه قضائیه و سیاست مداران کلان است که باید با تشدید نظارت از ظلم به فقرا جلوگیری کنیم.
این مقام مسئول یادآور شد: مردم ولی نعمت مسئولان هستند و خط قرمز ما در فرمانداری فقرا و ظلم بهاین قشر ضعیف است؛ وظیفه شرعی و قانونی ما حکم می کند مدافع حقوق مردم باشیم و در راستای احقاق حق آنها در برابر ظالمام تلاش کنیم.

دکترشهریور ضمن انتقاد از سیستم توزیع کالا و خدمات در کشور خاطرنشان کرد: نظام سیستم توزیع در ایران قبل و بعد از انقلاب دقیق، علمی و کارشناسی شده نیست.
فرماندار شمیرانات با اشاره به اینکه کالاهای مختلف بسته به توان مالی منطقه قیمت های متغیری پیدا می کنند، تصریح کرد: اگر سیستم توزیع ما صحیح و اصولی بود هر کالا کد و مشخصات معینی داشت تا نرخ آن در تمام سطح کشور برابر باشد. این حق مردم است که کالا و خدمات را در همه جا با نرخ مشخص دریافت کنند.

وی گفت: بیشتر جمعیت شمیرانات متمکن هستند اما بومی ها و اقشار کم درآمد نیز در میان آنها زندگی می کنند که وظیفه اصلی ما توجه به این افراد و تلاش برای ثبات معیشت و بهبود زندگی آنها است.

این مقام مسئول تأکید کرد: نرخ کالا و خدمات باید مشخص و به اطلاع مردم برسد. اگر با ۴ کاسب گران فروش و کم فروش برخود قاطع داشته باشیم اتحادیه ها نیز مصمم تر اصناف زیر نظر خود را کنترل می کنند.

دکترشهریور خطاب به مسئولان نظارتی و بازرسی این شهرستان گفت: تشدید نظارت و برخورد با متخلفان باید در راس اقدمات شما باشد؛ به کسانی که مردم ظلم می کنند رحم نکنید و بر اساس قانون سریعاً با آنها رفتار کنید.

فرماندار شمیرانات اذعان داشت: مردم از تبعیض و بی عدالتی گله دارند. می دانیم که حق با آنها است و اگر ما مسئولان مدیریت قوی داشته باشیم هیچکس نمی تواند در حق آنها اجحاف کند.

وی همچنین اعلام کرد: بازدید سرزده از اماکن عمومی و خدماتی سطح شهرستان را افزایش خواهد داد و از مسئولان خواست تا روزانه گزارش مکتوب به فرمانداری ارائه دهند.

این مقام مسئول در ادامه تذکر داد: با توجه به سهمیه بنزین برای برخی از وسایل نقلیه مانند وانت بار، امکان سواستفاده برخی از متمکنان وجود دارد لذا متصدیان پمپ بنزین موظفند مشخصات کارت سوخت را با خودرو چک کرده و در صورت تطابق سوخت گیری انجام شود؛ این قانون توسط مسئولان نظام تصویب شده و اجازه نمی دهیم برخی افراد به دلیل توانمندی مالی قانون را دور بزنند!

دکترشهریور همچنین تأکید کرد: امکان دارد تاکسی تلفنی ها افرادی را به کذب به عنوان رانندهٔ خود معرفی کنند لذا لیست رانندگان قبل از گران شدن بنزین باید تهیه و راستی آزمایی شود.

فرماندار شمیرانات گفت: نصب نرخ قیمت نان و وجود ترازو در نانوایی ها الزامی است؛ کیفیت ، قیمت و وزن نان روزانه رصد می شود.
 

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 36