En
تاریخ : دوشنبه 27 آبان 1398
کد 3458

فرماندار شمیرانات: صندوق رأی تبلور اراده پر قدرت مردم است

دکتر شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: صندوق رأی تبلور اراده پر قدرت، ارزشمند و پر عظمت ملت است و ما باید از این اراده، خواست و همت ملی حمایت کنیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات دکتر سیاوش شهریور در جلسه هماهنگی امور اجرائی انتخابات شمیرانات اظهار داشت: رأی مردم به عنوان امانت و ناموس وزارت کشور است و تلاش ما این است تا در کمیت و کیفیت از آن صیانت و مراقبت کنیم تا به اعتماد مردم خدشه ای وارد نشود. اعتماد مردم سرمایه هر نظام سیاسی است.
وی افزود: حکم رانی خوب یعنی افزایش سرمایه اجتماعی مردم، یعنی بنده به عنوان متصدی انتخابات تلاش کنم اراده ملت حاکم بر جریان قدرت شود. بروز و ظهور اراده ملت در این کشور همیشه پای صندوق های رأی بوده است.
فرماندار شمیرانات تصریح کرد: دولت، در مفهوم ویژه وزارت کشور در همه حوزه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و اجرایی یک دستگاه هماهنگی، نظارتی و حاکمیتی است و تنها اقدام اجرائی که قانون اساسی به ما محول کرده پروژه انتخابات است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: قانون به صورت روشن و صریح اعلام کرده است وزارت کشور مسئول اجرای قانون انتخابات و حسن اجرای انتخابات است و فرمانداران به عنوان روسای هیات های اجرایی و مسئول برگزاری مکلفند تمام وظایفی را که قانون به آنها محول کرده با رعایت بی طرفی و سلامت انجام دهند.
وی تأکید کرد: رأی مردم حق الناس است و ما هیچ دخل و تصرفی در این آرا نخواهیم داشت.
فرماندار شمیرانات اظهار داشت: آموزش و پرورش به عنوان بازوی قابل اعتماد دستگاه های حاکمیتی، با ظرفیت بالای نیروی انسانی فرهنگی می تواند در حسن اجرای انتخابات به ما کمک کند.
دکترشهریور گفت: ما می توانیم و قانون نیز در ماده ۱۱ این تفویض اختیار را کرده است تا نیروی انسانی و امکانات سایر دستگاه ها را در پروژه انتخابات به کار گیریم و دادگاه به شدت با کسانی که در مقابل این امر مقاومت کنند از ما حمایت می کند.
این مقام مسئول در ادامه تأکید کرد: قطعاً نظام با قاطعیت و قدرت از امینت مردم صیانت و حمایت میکند.
دکترشهریور بیان داشت: ما بر شرایط سخت معیشتی مردم آگاهیم و شریک درد و رنج آنها هستیم اما همه ما باید تلاش کنیم کلیات کشور آسیب نبیند. آتش زدن بانک ها، شهرداری ها و اموال عمومی به جز ضرر به کشور هیچ سودی را عاید هیچکس نمی کند.
وی گفت: امید است از امروز راه برخی از مردم از راه دشمنان کشور جدا خواهد شد و آرامش به کشور باز می گردد.


 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 27 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 124