En
تاریخ : شنبه 18 آبان 1398
کد 3437

هزار میلیارد تومان منابع در دوسال گذشته در شمیرانات هزینه شده است

دکتر شهریورفرماندار شمیرانات اعلام کرد: در ۲ سال گذشته هزار میلیارد تومان اعتبار توسط دولت، بخش خصوصی و خیران در بخش های مختلف این شهرستان و با هدف توسعه هزینه شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات دکترسیاوش شهریور در جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات ضمن تسلیت جانباختگان حادثه زلزله استان آذربایجان شرقی ابراز کرد: شهرستان شمیرانات آماده خدمتگذاری و ارائه خدمات به هموطنان عزیز خواهد بود.
وی یادآور شد: در سال ۹۷ تلاش کردیم در حوزه اجتماعی شهرستانی پیشرو باشیم و در این راستا غربالگری سرطان پستان، پایش محلات، کافه مشاوره و ... انجام شد که الگویی برای شهرستان های دیگر شدیم.
این مقام مسئول بیان داشت: امسال نیز قصد داریم از طرحی برای توسعه شهرستان رونمایی کنیم. با طرح شهروند موثر تمام ساکنان شمیرانات بویژه بانوان باید در یکی از حوزه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کنش گر باشد.
فرماندار شمیرانات افزود: برنامه ریزی ما بر این اساس است که تا ۲ سال آینده تمام شهروندان شمیرانات حداقل یک مهارت فنی و حرفه ای را فرا گرفته و فعالیت کنند و ناامیدی و افسردگی جایی در خانواده های ما نداشته باشد.
دکترشهریور با اشاره به رستوران های دوستدار کتاب تصریح کرد: شهرستان ما در راستای ارتقای سطح فرهنگی شهروندان پیشرو بوده و اقدامات فرهنگی بویژه در بخش های لواسانات و رودبار قصران با جدیت ادامه دارد.
وی ضمن اعلام اینکه با وجود انقباض مالی دولت پروژه های عمرانی و خدماتی در تمام روستاها و شهرهای شمیرانات در دست اجرا قرار دارد گفت: امسال ۵۰ میلیارد تومان توسط خیران مدرسه ساز تأمین شده و هتلی با ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که از افتخارات شهرستان ما به شمار می آید و مردم باید از آنها مطلع باشند.
فرماندار شمیرانات با اشاره به دیگر اقدامات دولت طی دو سال اخیر یادآور شد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات با پیگیری های مستمر پس از ۱۲ سال به زودی از منطقه ۲۲ تهران به حوزه شهرستان شمیرانات باز می گردد و طرح هادی شهر شمشک دربندسر پس از ۷ سال بالاخره تصویب و در هفته جاری ابلاغ می شود.
این مقام مسئول ادامه داد: برای اولین بار در شمیرانات توانستیم فرآیند ایجاد مرکز عرضه محصولات کشاورزی و لبنی شهرستان را طی کرده و به زودی شاهد افتتاح این مرکز باشیم. با این اقدام روستائیان می توانند واسطه های فروش را حذف کرده و به درآمد پایدار برسند.
وی تأکید کرد: برنامه مدیریت شهرستان بر این اساس است تا شمیرانات تا پایان سال در سه شاخص فرآوری محصولات کشاورزی، تنیس در حوزه ورزشی و بومگردی و گردشگری رتبه برتر استان را کسب کند.
دکترشهریور بیان داشت: طرح بانوان همیار فرمانداری نیز به زودی اجرا خواهد شد تا با مشارکت بانوان، این نیروهای پیشران در سیاستگذاری شهرستان مشکلات را با سرعت بیشتری رفع کنیم.
فرماندار شمیرانات گفت: دهیاران مکلف هستند در زمینه های آموزشی و اجتماعی برنامه های متعددی در روستاها اجرا کرده و گزارش عملکردشان را ارسال کنند، این رقابت مبنای توسعه شهرستان خواهد شد.
وی با اشاره به شرکت توسعه عمران شمیرانات که در آستانه تأسیس قرار دارد اظهار داشت: با عضویت ۳ هزار نفر این شرکت با هدف مشارکت شهروندان شمیرانات در پروژه های اقتصادی و عمرانی شهرستان به ثبت رسمی خواهد رسید.
این مقام مسئول با اشاره به انتخابات دوم اسفند تأکید کرد: تمام دستگاه های اجرایی متولی برگزاری انتخابات باید توجه داشته باشند ما امانت دار مردم هستیم و موظفیم این دوره از انتخابات را نیز مانند سنوات قبل با عزت و بی طرفی به نتیجه برسانیم.
دکترشهریور اذعان داشت: انقلاب اسلامی مدیون خانواده معظم شهدا است و ما موظفیم طوری گام برداریم تا رضایت آنها و تمام مردم که مهمترین سرمایه اجتماعی نظام هستند را جلب کنیم.
وی خاطرنشان کرد: ما برای توسعه جامعه نیازمند بهبود و افزایش اعتماد مردم به مسئولان هستیم.
به گزارش این روابط عمومی، در این جلسه گواهی موقت سهام شرکت توسعه و عمران شهرستان شمیرانات به هیأت موسس متشکل از فرماندار، معاونان عمرانی و برنامه ریزی اداری و مالی فرماندار، بخشداران لواسانات و رودبار قصران، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارشناس اقتصادی فرمانداری اهدا شد.
همچنین روسای جدید ادارات اوقاف و امور خیریه، ثبت احوال، حفاظت محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، ثبت اسناد املاک، هواشناسی، بهزیستی، پزشکی قانونی، تأمین اجتماعی فشم، فنی و حرفه ای زعفرانیه و اقدسیه در شهرستان شمیرانات نیز در این جلسه معارفه شدند.
به رسم ادای احترام به خانواده معظم شهدا در این جلسه از مادر شهید سید مهدی محمد حسینی و آقای محمد صالح از جانبازان دوران دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.

 

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 18 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 32