En
تاریخ : يکشنبه 12 آبان 1398
کد 3426

5میلیارد تومان اعتبار برای جلوگیری از وقوع سیلاب شمیرانات تخصیص یافت

دکتر شهریور فرماندار شمیرانات اعلام کرد: با پیگیری توانستیم علیرغم تنگناهای مالی دولت بیشترین اعتبار تخصیص یافته در سال های اخیر به مبلغ ۵ میلیارد تومان را برای اجرای پروژه دیوار ساحلی کمرخانی اخذ و این منطقه خطرآفرین را در برابر بارش ها و وقوع سیلاب ایمن کنیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات دکتر سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات به همراه سیروس قدرتی  معاون عمرانی فرمانداری و روسای دستگاه های خدماتی و پلیس راه همزمان با بارش شدید باران با حضور در نقاط حادثه خیز محور زردبند - فشم در شمال شرقی پایتخت بازدید و شرایط سطح آب رودخانه، سنگ ریزه کوه ها و جاده را بررسی کردند.
رئیس مدیریت بحران شمیرانات در این بازدید میدانی گفت: ایمن سازی محدوده کمرخانی که از مهمترین نقاط حادثه خیز این محور به شمار می آید و سال گذشته با ریزش جاده بیشترین خسارت مالی را به بار آورد، در حال انجام است
این مقام مسئول افزود: لایروبی رودخانه جاجرود در محدوده حاجی آباد - رودک و ساحل سازی دیواره های محور زردبند فشم برای پیشگیری از ریزش جاده نیز با فوریت در حال انجام است.
دکترشهریور ضمن تأکید بر اینکه تمام نیروهای خدماتی و امدادی شمیرانات بر شرایط ویژه و بحرانی شهرستان در فصل سرما آگاه و مسلط هستند ابراز کرد: مدیریت بحران شمیرانات در آماده باش کامل به سر می برد و در تلاش هستیم قبل از وقوع هرگونه حوادث با امکانات موجود پروژه های دفاعی در برابر خطر را اجرا و از بروز هرگونه خسارات احتمالی جلوگیری کنیم.
به گزارش این روابط عمومی ، وقوع سیلاب در ابتدای سالجاری ۲۳۰ میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان به شهرستان شمیرانات خسارت وارد کرد.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 38