En
تاریخ : يکشنبه 12 آبان 1398
کد 3425

انتقاد فرماندار شمیرانات از عدم ارائه کتاب های ارزشمند در کتابخانه های عمومی

دکتر شهریورفرماندار شهرستان شمیرانات ضمن ابراز گلایه از فیلترهای سازمان کتابخانه های عمومی کشور برای ارائه کتاب در این اماکن گفت: کتاب های کتابخانه ها شاخص و ارزشمند نیستند با این حال انتظار داریم فرزندانمان به کتابخانه ها مراجعه کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات دکتر سیاوش شهریور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شمیرانات خطاب به رئیس این نهاد در شهرستان دستور داد: تمام کتاب هایی که برای کتابخانه ها خریداری می شود باید با نظر موافق فرمانداری باشد. این کتاب ها با بیت المال خریداری می شود اگر ارزش خواندن نداشته باشند حق مردم پایمال شده است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بسیاری از کتاب هایی که امروز در کتابخانه ها عرضه می شود از سطح بالایی برخوردار نیست و تنها صرف ارائه آمار در جلسات خریداری می شوند.
وی افزود: کتاب خواندن ارزش گذشته خود را در جامعه امروز از دست داده است. کتاب نخواندن دانش آموزان نتیجهٔ مطالعه نکردن والدین آنها است.
دکترشهریور ضمن تأکید بر اینکه آموزش و پرورش باید در مدارس زنگ کتابخوانی را ایجاد کند گفت: تمرکز این نهاد و والدین نباید صرفاً تربیت دکتر و مهندس باشد، اولویت این است که انسان های خردمند و آگاه تحویل جامعه دهیم.
رئیس شورای آموزش و پرورش شمیرانات دستور داد: مهدکودک ها و پیش دبستانی های شهرستان موظف به خرید کتاب های مناسب از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ایجاد زنگ کتابخوانی می شوند.
فرماندار شمیرانات افزود: دهیاران نیز مکلف هستند روستاها را به روستاهای دوستدار کتاب تبدیل کرده و به نام نویسندگان و شعرا مزین و امکانات حوزه کتابخوانی را ایجاد یا افزایش دهند. چشم شهروندان باید با نام فرهیختگان این سرزمین آشنا باشد.
وی با اشاره به طرح های فرهنگی ابتکاری شهرستان بیان داشت: در راستای ارتقاء سطح فرهنگ جامعه تلاش کردیم طرح رستوران های دوستدار کتاب و کتابخوانی در لابی برج ها را اجرا کنیم؛ این طرح ها نتیجه بخش بوده و مورد توجه برخی از شهرستان های دیگر کشور نیز قرار گرفته است.
این مقام مسئول با اشاره به ناهنجاری هایی که در حاشیه مسابقات فوتبال رخ می دهد یادآور شد: این درگیری های لفظی ثمره عدم مطالعه جوانان ما است؛ کتاب مفید خواندن به فرد قدرت برقراری تعامل، تحمل تفاوت ها و صبر را آموزش می دهد.
 

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 آبان 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 38