En
تاریخ : سه شنبه 30 مهر 1398
کد 3400

با حضور فرماندار شمیرانات؛ برای اولین بار طرح مدرسه پویا در شمیرانات افتتاح شد

مراسم افتتاح طرح مدرسه پویا در دبستان شهید بهشتی واقع در منطقه یک امروز با حضور سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات و مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و رضوان حکیم زاده، معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، دکتر  شهریور در این مراسم اظهار داشت: اگر شادی نباشد عقل هم ضایع می شود بنابراین همه ما تلاش کنیم مدارس مان به سمت تحرک بروند.
این مقام مسئول تأکید کرد: بدون شک پیشرفت آموزشی در گرو ورزش و تندرستی است و بدون ورزش خمودگی بر فرد حاکم می‌شود.
وی افزود: در شهرستان شمیرانات سرانه آموزشی از میانگین کشوری کمتر است اما باید کمک کنیم دانش آموزان مان تحرک بیشتری داشته باشند.
 حمیدی نیز بیان داشت: ورزش باید ریشه‌دار باشد و ریشه این کار در مدرسه است. برای طرح پویا و توسعه ورزش جامعه هدف خود را ۱۴ میلیون دانش‌آموز قرار دادیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تا کنون ۱۹۳۸ مدرسه پویا افتتاح شده که این امر برای نهادینه کردن ورزش در جامعه است و اگر ورزش از مدارس باشد، بدون شک تا آخر عمر با فرد خواهد بود.
او تمام تفریحات حقیقی و مجازی را برای دانش آموزان ضروری دانست و افزود: نباید ورود در فضای مجازی دانش‌آموزان را از حرکت بازدارد. اگر حرکت آموزش و سوادآموزی آنان با وقفه روبرو شود، بدون شک جبران آن سخت است.
در این مراسم از کتاب آموزشی مدرسه پویا و پوستر راهنمایی حرکات کششی در کلاس رونمایی شد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 43