En
تاریخ : يکشنبه 21 مهر 1398
کد 3386

پویش " هر شهروند، یک کنشگر مؤثر" در شمیرانات آغاز شد

دکتر شهریورفرماندار شمیرانات با اعلام آغاز پویش "هر شهروند، یک کنشگر مؤثر" گفت: این پویش تلاش می کند تا شهروندان مؤثر بویژه بانوان تأثیرگذار در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به عنوان کنشگران ثابت، فعالیتشان را منسجم و حضورشان را پر رنگ تر سازند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات درراستای بند 2 مصوبات کارگروه بانوان کارگاه آموزشی بورس در شهرستان با حضور دکترشهریور فرماندار شمیرانات ،صداقتی معاون برنامه ریزی اداری مالی فرمانداری،دکتر اصحابی معاونت تسهیلات وکار آفرینی صندوق کار آفرینی امید،دکتر زعیمیان رییس کمیسیون اقتصادی بنیاد انس ،دکتر یزدیان رییس شرکت کار آفرینان دنیای امروز،دکتر حاتمی مدیر عامل هلدینگ گردشگری فلامینگو،دکتر فراهانی مدرس حوزه بورس،موسوی مسئول امور بانوان فرمانداری،مسئولین امور بانوان ادارات و بانوان توانمند وکار آفرین این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد.
دکتر سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات گفت: در راستای تحقق اهداف اقتصادی پویش مذکور آموزش بورس را برای بانوان شهرستان آغاز کردیم و معاون صندوق کارآفرینی امید کشور نیز در این کارگاه مبنای سرمایه گذاری و اقدامات اقتصادی را تشریح کردند.
وی افزود: علاوه بر آموزش بورس، ایجاد باغچه های خانگی و ابتکار در کاشت بذر گیاهان داروئی نیز به آنها آموزش داده شد.
این مقام مسئول تصریح کرد: تلاش ما این است تا در تمام روستاها و محلات، مساجد و مدارس به یاری این پویش آیند تا از ظرفیت زنان روستایی و شهری باسواد که می توانند اقدامات اجتماعی مؤثر مانند آموزش به کم سوادان، کمک به مستمندان و نذر زمان در خانه سالمندان و ... داشته باشند، استفاده کنیم.
فرماندار شمیرانات گفت: بانوان خانه دار نیز می توانند با خیاطی، تولید عروسک، گل و ... بخشی از هزینه های سبد خانوار را تأمین کنند.
دکتر شهریور بیان داشت: در حوزه فرهنگی نیز بانوان تحصیلکرده می توانند به یاری آموزشگاه های شهرستان بیایند و از لحاظ کیفی و کمی سطح آموزش را افزایش دهند.
وی گفت: وظیفه این پویش این است تا شهروندی  مشتاق و مؤثر در فرآیند توسعه شهرستان و کشور بسازد.
این مقام مسئول تأکید کرد: باید انگیزه را در بانوان موثر ایجاد کنیم تا به مسئولان اداری، اقتصادی و آموزشی مشاوره دهند و به آنها کمک کنند.
فرماندار شمیرانات اظهار داشت: با توجه به شرایط مالی، فرهنگی و سطح تحصیل در شهرستان می توانم با حمایت بانک ها و صندوق های توسعه این طرح را ملی کنیم و این مهم نیازمند همت روشن فکران و اصحاب رسانه است.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 132