En
تاریخ : شنبه 20 مهر 1398
کد 3382

به مناسبت روز حافظ؛ رستوران های دوستدار کتاب شمیرانات رونمایی شدند

چندی پیش به دستور فرماندار شمیرانات مقرر شد رستوران های سطح شهرستان در راستای ترویج کتابخوانی آلاچیق های خود را به نام شعرا و نویسندگان مزین و کتاب هایشان را در دسترس مشتریان قرار دهند که امروز از آنها رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات ،  تاکنون ۲ رستوران در مسیر تفریحی - خدماتی زردبند به فشم و ۳ رستوران در دربند این اقدام فرهنگی را انجام داده اند و دیگر رستوران ها نیز در دستور کار دارند.
امروز نیز همزمان با روز بزرگداشت حافظ شیرازی یکی از این رستوران ها در مسیر فشم با حضور فرماندار شمیرانات، معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دیگر مسئولان محلی رونمایی شد.
فرماندار شمیرانات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شورای سیاستگذاری فرهنگی شهرستان تصمیم گرفتیم برای ترویج کتابخوانی، ادب فارسی، شعرخوانی و اشتیاق نسل جوان به بزرگان ادبی و فرهنگی کشور رستوران هایمان به رستوران های دوستدار کتاب تبدیل شود.
دکتر سیاوش شهریور افزود: طی این طرح مقرر شد هرآلاچیقی به نام یک شاعر پارسی نامگذاری شود، کتاب وی را در آن قرار دهند و دو بیت از اشعارش را بر سر در آن نصب کنند.
وی تصریح کرد: این اتفاق می تواند الگویی برای تمام رستوران های کشور باشد و آنها نیز به این پویش فرهنگی دوستدار کتاب بپیوندند تا جنبشی برای کتابخوانی، شعر دوستی و آشنایی نسل جوان با فرهنگ و ادب فارسی شود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 20 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 59