En
تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 3363

با حضور فرماندار شمیرانات؛ کارگروه مشورتی زنان شهرستان تشکیل شد

کارگروه مشورتی زنان با هدف هم افزایی و سیاستگذاری حوزه زنان در شهرستان شمیرانات تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات، این جلسه به ریاست دکتر سیاوش شهریور و با حضور موسوی مسئول امور بانوان فرمانداری، صادقی دبیر کارگروه نجات و جمعی از خانم های فعال حوزه اجتماعی، آموزشی، فرهنگی و هنری روز یکشنبه ۱۴ مهرماه در دفتر فرماندار برگزار شد.
دکتر شهریور اظهار داشت: تمام افرادی که شاغل و در جامعه مؤثر هستند وظیفهٔ اجتماعی دارند و در راستای انجام این مسئولیت طرح ها و راهکارهای خود را در مسائل اجتماعی شمیرانات به فرماداری ارائه دهند تا کاربردی ترین آنها اجرایی شود
فرماندار شمیرانات ادامه داد: واژه جنس مخالف برای زن و مرد واژه ای نادرست است، این دو جنس به خواست خداوند موافق و مکمل یکدیگر هستند.
وی افزود: خانواده در قبال یکدیگر مسئولیت دارند و هر فرد به اقتضای شغل، عاطفه و رویکرد خود باید به مسئولیت اجتماعی اش نیز عمل کند، در این راستا کمیته های متعددی ببا موضوعات خاص تشکیل می شود تا افراد به عضویت آنها درآیند و طرح ارائه دهند.
این مقام مسئول گفت: شمیرانات طیف مختلفی از بانوان را شامل ی شود، چه از لحاظ سیاسی و اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی،تحصیلات و ... لذا باید توجه داشته باشیم طرح های برنامه ریزی شده بتواند تمام این زنان را تحت پوشش بگیرد.
نماینده عالی دولت در شمیرانات خاطرنشان کرد: وزارت کشور مسئولان را مکلف کرده تا برخی از مدیران و معاونان خود را از میان بانوان تحصیلکرده و توانمند انتخاب کنند. حضور و تأثیر بانوان در جامعه باید افزایش یابد.
دکتر شهریور تأکید کرد: انتخاب یک بانو در یک اداره زمانی می تواند کارساز باشد که گرایش و دید فرد نیز با جامعه تحت پوشش آن سیستم (مثلاً اجتماع شهرستان شمیرانات) همخوانی داشته باشد.
وی با اشاره به اقدامات یک سال اخیر فرمانداری شمیرانات در مسیر ارتقاء مسائل فرهنگی و اجتماعی یادآور شد: طرح های کافه مشاوره و نوستالژی بازگشت ذیل کارگروه نجات برای زنان آسیب دیده طلاق و یا در آستانهٔ جدایی تدبیر و اجرا شد که نتاج مثبتی نیز داشت و ادامه دار خواهد بود.
فرماندار شمیرانات تصریح کرد: پویش سرطان پستان در شمیرانات اجرا و الگویی برای شهرستان های دیگر شد؛ طی این برنامه اکثر زنان در سنین حساس و در معرض خطر شمیرانات در شهرها و روستاها معاینه شدند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: آلاچیق رستوران های شمیرانات به اسامی شاعران، نویسندگان و نام آوران عرصه فرهنگ و هنر نامگذاری شده و کتاب هایی برای گذران وقت مشتریان تدارک داده می شود تا از این فرصت برای ترویج فرهنگ استفاده کنیم.
نماینده عالی دولت در شمیرانات اظهار داشت: خانه نشینی بانوان به صلاح نیست و افسردگی در پی دارد لذا باید در جامعهٔ حضور فعال داشته باشند؛ تدابیری اتخاذ شد تا حداقل ۱۰ درصد زنان شمیرانات بورس را آموزش ببینند.
وی اعلام کرد: تمام محلات شمیران (منطقه یک تهران) پایش شده و مشکلات و درخواست مردمی را با جزئیات می دانیم؛ همچنین در این راستا می توانیم بهتر برنامه ریزی و مشکلات مردم را رفع کنیم.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 146