En
تاریخ : يکشنبه 7 مهر 1398
کد 3350

فرماندار شمیرانات: اقتصاد گردشگری، پایدارترین اقتصاد است

دکتر شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: اقتصادی که در گرو تولید است در هرشرایطی با ریسک و خطر مواجهه است و اگر رقابت شدید شود تولید نیز به خطر می افتد اما اقتصاد گردشگری پایدار بوده و در هر شرایطی مورد استقبال قرار می گیرد
به گزارش  روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات، دکترسیاوش شهریور در مراسم گرامیداشت هفته گردشگری و آئین تجلیل از فعالان این حوزه در شهرستان شمیرانات افزود: ایران قطب های گردشگری بی نظیری دارد که در ۴ فصل مورد استقبال مسافران و گردشگران قرار می گیرد و ما برای توسعه اقتصادی کشور باید بر این صنعت متمرکز شویم.
وی خاطرنشان کرد: برای رونق اقتصاد از این حوزه نیاز به هیچ زیرساخت های خاصی نداریم چرا که زیرساخت های صنعت گردشگری اعم از جاذبه های طبیعی و تاریخی در کشور ما فراوان است و ما تنها وظیفهٔ ساماندهی و برنامه ریزی استفاده صحیح و پایدار از آنها را عهده دار هستیم..
این مقام مسئول ضمن بیان اینکه شمیرانات از لحاظ سیاسی، تاریخی، اجتماعی و جاذبه های گردشگری یکی از مهمترین شهرستان های کشور به شمار می آید تصریح کرد: شمیرانات پتانسیل آن را دارد که به یکی از قطب های گردشگر پذیر کشور تبدیل شود.
فرماندار شمیرانات اظهار داشت: اگر از ابتدا اقتصادی دانش محور و گردشگر پسند داشتیم اکنون به جای برج های مسکونی و ویلاسازی ها برای فرار چند ساعته از شلوغی شهر، مراکز خدماتی رفاهی ایجاد کرده و برای مردم منطقه درآمدزایی می کردیم.
علی رفیعی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گدشگری شمیرانات نیز ابراز کرد: گردشگری برای پیشرفت جامعه، تولید اشتغال و ایجاد محیطی امن و صلح پذیر می تواند تأثیرات بسزایی داشته باشد.
به گفته وی، سازمان جهانی گردشگری شعار سال ۲۰۱۹ میلادی را "گردشگری و مشاغل؛ یک آینده بهتر برای همه" اعلام کرد.
۲۷ سپتامبر برابر با ۵ مهر ما به عنوان روز جهانی جهانگردی معین شده است.
به گزارش این روابط عمومی ، در این مراسم از سرمایه گذاران و کارآفرینان منتخب بخش خصوصی در حوزه صنعت گردشگری تقدیر به عمل آمد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 7 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 37