En
تاریخ : يکشنبه 7 مهر 1398
کد 3349

فرماندار شمیرانات خواستار محدودیت فعالیت معادن شد

دکترفرماندار شمیرانات در جلسه شورای اداری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نارضایتی خود نسبت به فعالیت معادن در این شهرستان را اعلام کرد و خواستار کاهش این اقدام در شهرستان گردشگرپذیر شمیرانات شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات ، دکترسیاوش شهریور در جلسه مذکور که به میزبانی اداره صنعت، معدن و تجارت شمیرانات برگزار شد اظهار داشت: این شهرستان دارای طبیعتی بکر در دامنه البرز است که گردشگری یکی از راهبردهای توسعه آن به شمار می رود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت و پتانسیل هر شهرستان در سند توسعه مشخص شده و گردشگری به عنوان شاخص پیشبرد اهداف شمیرانات و استان تهران مشخص شده است، این امر باید در اولویت امور قرار بگیرد لذا فعالیت هایی که به رونق و توسعه گردشگری در شهرستان لطمه می زند باید محدود شود.

وی ضمن بیان اینکه وظیفه ما حمایت از سرمایه گذاران، تولید کنندگان و فعالان این حوزه است خاطرنشان کرد: معدن داران از تولید کنندگان ارزشمند جامعه هستند و منجر به ایجاد اشتغال شهرستان می شوند اما باید توجه داشته باشیم حفر کوه ها و فعالیت مستمر در معادن شمیرانات اثر مخرب بر طبیعت و رونق گردشگری شمیرانات که به عنوان ریهٔ تهران شناخته می شود، می گذارد.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نیز در پاسخ به این گلایه توضیح داد: قریب بر یک سال است هیچ مجوز جدیدی برای حفر معدن در شمیرانات صادر نشده.

یدالله صادقی افزود: علاوه بر اینکه صدور مجوز قطع شده است، مجوزهای قبلی نیز در صورت پایان اعتبار با شرایط خاص و مشورت با مدیریت شهرستان تمدید می شوند.

وی تأکید کرد: با معادنی که بهره برداری آنها بی رویه شود نیز برخورد می شود.

این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: شمیرانات شهرستانی صنعتی نیست اما در سطح استان تهران عملکرد خوبی از لحاظ ایجاد اشتغال و پرداخت مالیات دارد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان تهران خطاب به مدیران شهرستانی این سازمان ابراز کرد: مردم متوجه هستند که چه کسانی برای سهولت معیشت آنها تلاش می کنند لذا تمام اهتمام خود را به کار گیرید تا رضایت آنها را جلب و سرمایه اجتماعی را افزایش دهید.

صادقی همچنین بر سیستم بازرسی نوین تأکید کرد و افزود: این مهم در دست مطالعه و پیگیری قرار دارد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 7 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 28