En
تاریخ : سه شنبه 12 شهريور 1398
کد 3275

فرماندار شمیرانات:

رشد جمعیت شمال پایتخت نگران کننده است

فرماندار شهرستان شمیرانات در جمع شورایاران و معتمدان منطقه یک تهران گفت: رشد جمعیت منطقه یک و بخش‌های لواسانات و رودبار قصران در شمال تهران بحرانی و نگران کننده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات، سیاوش شهریور افزود: این روند به‌زودی تفرجگاه‌ها و مناطق ییلاقی پایتخت به کلونی‌های جمعیتی و ساخت و سازهای مجاز و غیرمجاز خارج از برنامه تبدیل می‌شود..
وی افزود: برج های احداث شده و در حال ساخت منطقه یک فضای شهری این منطقه را غیرقابل تحمل خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در شمیرانات خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم اولویت هزینه کرد درآمدهای منطقه صرف سرانه های بهداشتی، آموزشی، ورزشی و ... شهرستان شود و بعد از آن به هزینه های مناطق دیگر تهران را تأمین کند.

وی خطاب به شورایان شمیران افزود: مطالبه اصلی شما به عنوان نمایندگان جامعه محلی باید ایجاد سرانه های اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی و آموزشی باشد

این مقام مسئول یخبر داد: طی دو سال اخیر تلاش کرده ایم ۳۰ میلیارد تومان از خیران و بودجه های استانی و ملی برای کلنگ زنی های جدید و بهبود مدارس فرسوده جذب آموزش و پرورش شهرستان کنیم.

فرماندار شمیرانات با اشاره به آسیب های اجتماعی شهرستان تصریح کرد: کافه مشاوره به عنوان خلاقیت اجتماعی ایجاد شد تا خانواده های مستمندی که توان پرداخت هزینه مشاوره را ندارند از مشاوره های رایگان در مراکز جمعیتی عمومی بهرمند شوند.

این مقام مسئول هدف اجرای این طرح ها را استحکام و انسجام خانواده دانست و اعلام کرد استقبال مردمی نیز از این طرح ها مطلوب بوده است.

شهریور اعلام کرد: تمام محلات شمیرانات را پایش اجتماعی کرده و اکنون شناسنامه اجتماعی شهرستان را در دست داریم؛ مشکلات اجتماعی، توانمندی ها، امکانات، نقاط ضعف و ظرفیت های هر محله شناسایی شده و این شناسنامه می تواند به شورایاران کمک های خوبی کند.

فرماندار شمیرانات با اشاره به تشکیل مجمع دوستداران خانواده هرستان بیان داشت: تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم بهزیستی که حدود ۶ هزار دانشجوی حوزه اجتماعی دارد امضا کردیم تا تمامی ساجد، حسینیه ها، مدارس و مراکز جمعیتی دیگر در شهرستان بتوانند از طخنان و مشاوره های دانشجویان P.H.D و اساتید این دانشگاه بهرمند شوند؛ مچنین در تلاش هستیم مشاورزان در جلسات اولیا مربیان و هیأت های عزاداری نیز حضور داشته باشند.

وی ابراز کرد: متأسفانه امروز فاصله و شکاف عمیقی بین نهاد مسجد، بازار (ریش سفیدان) و مردم و جوانان ایجاد شده است.

این مقام مسئول خطاب به اعضای شورایاری شمیران خبر داد: طی این دو سال اخیر تعداد زیادی سازمان مردم نهاد را ثبت کرده ایم تا در ساماندهی و رفع مشکلات مردم به کمک شما بیایند.

نماینده عالی دولت در شمیرانات تأکید کرد: وظیفه ما و شما به عنوان نمایندگان جوامع محلی، محله محوری، مسئله محوری و دانش محوری است؛ باید محله را همراه با ظرفیت ها و توانمندی ها بشناسیم، مشکلات را احصا کنیم، نخبگان و زنان و مردان پای کار را شناسایی کنیم و بر اساس مسئله مختص به محله گام برداریم و مشکلات را برطرف کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس گفت: شورایاری ها برای معناپذیر کردن مردم سالاری در ایران نقش مؤثری دارند و تمام نمایندگان منتخب از سوی ملت باید توجه داشته باشند که مردم سالاری فقط رأی آوری نیست و استمرار پاسخگویی مهم است.

محمدعلی وکیلی افزود: در حال حاضر شهر با پول و عوارض مستقیم مردم اداره می شود، لذا بایستی تصمیماتمان نیز مبتنی بر اراده جمعی ملت باشد و به نظر مردم بی اعتنا نباشیم که در غیر این صورت مشکل شرعی هم خواهد داشت.

وکیلی تصریح کرد: حکمرانی باید طوری باشد که به منابع انسانی، مالی و سرمایه ملت آسیب نرساند، اگر تصمیمی گرفته شود که حقوق مردم را به تاراج ببرد جبرانش بر عهده حکومت است.

محمدرضا علی اکبری، رئیس اداره بازرسی و نظارت بر عملکرد فرمانداری شمیرانات نیز اعلام کرد: پنجمین دوره انتخابات شورایاری تهران در حوزه شهری شهرستان (منطقه یک تهران) ۸۹۰ کاندیدا شامل ۶۵۰ آقا و ۲۴۰ خانم، پس از رأی گیری ۲۴۳ نفر عضو اصلی و ۸۱ نفر عضو علی البدل تعیین شدند.

به گفته عضو شورایاری محله تجریش ۲۷ هزار و ۵۵۰ نفر برابر ۴۰ درصد جمعیت منطقه در این انتخابات حضور بهم رساندند.

شهر شمیران از توابع شهرستان شمیرانات دارای ۲۷ محله است.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 40