En
تاریخ : چهارشنبه 9 مرداد 1398
کد 3183

محسن هاشمی:70 درصد درآمد شهرداری‌ها از کمیسیون ماده ۱۰۰ تأمین می‌شود

محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: نبود درآمد پایدار در شهرداری‌ها باعث شده بعضاً ۷۰ درصد از درآمدشان از جریمه های کمیسیون ماده ۱۰۰ تأمین شود و همین امر سبب افزایش تخلفات نیز شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران در جلسه بررسی مشکلات شهری شمیرانات (منطقه یک تهران) در محل فرمانداری این شهرستان افزود: وزارتخانه های متولی باوجود میلی که برای تحقق درآمد پایدار وجود دارد هیچگاه در این راستا تلاش نداشته‌اند و امکاناتی را ایجاد نکرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: البته در تهران به دلیل وجود طرح تفصیلی شرایط بهتر و قانونمندتر است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین انتقاد کرد: مجموعه وزارت کشور در عین حال که باوجود وظایف قانونی خود مانع تفویض اختیار به شورای شهر و شهرداری می‌شود، متوقع هم هست و انتظار برطرف سازی مشکلات را از ما دارد.
وی افزود: تنها حدود یک سوم از اختیارات قانونی را ( در شورای شهر) داریم اما با این حال برای رفع مشکلات تلاش می‌کنیم؛ ساختار نظام جمهوری اسلامی مشخص است اما از مجلس شورای اسلامی، دولت، شورای شهر و ... همواره از اختیار و دخالت دیگر دستگاه ها گله‌مند هستیم.
رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: تعارض ها زیاد است و مشکلات را گردن یکدیگر می‌اندازیم؛ بیشتر مسئولان کشور به جای اینکه مسئولیت بپذیرند و راهکار پیدا کنند، سیاه‌نمایی می کنند.
هاشمی خطاب به مسئولان شمیرانات گفت:‌مشکلات را طوری مطرح می‌کنید که انگار مسئولان اجرایی و دولتی مقابلتان نشسته‌اند در حالی که وظایف شورای اسلامی شهر تهران مشخص است؛ ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی و ... در قانون آمده اما بودجه آنها باید در برنامه‌ریزی‌ها تصویب شود لذا مسئول متولی در آن جلسه تلاش کند.
این مقام مسئول با اشاره به گلایه های فرماندار شمیرانات از مسائل شهری پایتخت در شمال تهران بیان کرد:‌ اگر شرایط منطقه یک ما آنقدر بد باشد که مطرح می‌کنید پس وضعیت مناطق دیگر تهران گفتن ندارد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 9 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 58