En
تاریخ : دوشنبه 7 مرداد 1398
کد 3175

فرماندار شمیرانات : آلاچیق رستوران‌های شمیرانات به نام کتاب‌ها نامگذاری می شود

دکتر شهریور فرماندار شمیرانات در جلسه کتاب پایتخت دستور داد: آلاچیق رستوران های سطح شهرستان در راستای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی به نام کتاب ها، نویسنده ها و شعرا نامگذاری و قفسه دیوان شعرا در آنها جانمایی شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات دکتر سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات  در این نشست اظهار داشت: آسیب فقط اجتماعی نیست؛ آسیب های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بسیار خطرناک تر هستند و آسیب اجتماعی از دل این نوع آسیب ها پدیدار می شود.
وی اذعان داشت: سواد سیاسی اهمیت بسیار زیادی دارد و زمینه ساز سواد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است.
این مقام مسئول تأکید کرد: کتاب و کتابخوانی آغاز توسعه یافتگی، رونق اقتصادی و استفاده از تجارب بشری است.
فرماندار شمیرانات خاطرنشان کرد: اگر خواهان ترقی، پیشرفت و بهبود ارزش های جامعه هستیم باید کتاب خوانی را ترویج کنیم؛ مهم ترین رسالت آموزش و پرورش ایجاد علاقه کتابخوانی در دانش آموزان است.
وی تصریح کرد: اخلاق و دانایی اساس شرافت و سعادت جامعه است.
دکتر شهریور در ادامه نیز بیان داشت: هر دهیاری باید یک کتابخانه سیار یا ثابت در روستا ایجاد کند تا اوقات فراغت کودکان و نوجوان بویژه در تابستان با کتاب سپری شود.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات نیز در این جلسه اعلام کرد: این شهرستان در جام باشگاه های کتابخوانی رتبه نخست ملی را کسب کرد.
عبدالرضا علی پناه افزود: وظیفه ما مسئولان است که به واسطه برگزاری نشست خبری و ... به صورت گسترده به این مسائل بپردازیم و درباره آنها گفت و گو داشته باشیم.
وی اذعان داشت: انتخاب پایتخت کتاب بر اساس ملاک های خاص هر ساله برگزار می شود و به شهر منتخب بودجه بسیار خوبی در خصوص تجهیز و توسعه فرهنگ مطالعه تخصیص می دهند لذا همواره در تلاش هستیم تا شمیرانات همانند قبل در این حوزه پیشتاز باشد.
این مقام مسئول گفت: روستاهای دوستدار کتاب نیز انتخاب می شوند که کارهای ابتکاری و نو مثل نقد کتاب و نقاشی کتاب در دیوارهای روستایی در این حوزه می تواند اثربخش باشد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 7 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 52