En
تاریخ : چهارشنبه 8 بهمن 1393
کد 308

حفظ اراضی ملی باید از اولویت های مسئولان باشد

فرماندار شهرستان شمیرانات اظهار کرد:حفظ اراضی ملی شهرستان شمیرانات ، بخصوص در دو بخش لواسانات و رودبارقصران سرلوحه کار شوراهای شهر،شوراهای بخش،و دهیاران باشد.

عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات صبح امروز درهمایش آموزشی، توجیهی شوراهای بخش و دهیاران شمیرانات  که در محل بخشداری لواسانات برگزار شد ضمن تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر   و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی  ایران افزود: اگر بدانیم  که مردم قبل از پیروزی انقلاب چه سختی های را متحمل شدند تا نهال انقلاب به ثمر بنشیند و پس از آن نیز چه مشکلاتی را سپری کردند تا این یادگار امام راحل عظیم الشان را حفظ کنند، پی به اهمیت بزرگداشت و برگزاری مراسم  و جشن های این ایام خواهیم برد

خانمحمدی گفت: به رغم خباثت دشمنان و استکبار جهانی کشور ما در ثبات است ، و این ام القرای جهان اسلام بدون تکیه کردن به هیچ ابر قدرتی و تنها با توکل به خدای متعال و بهره گیری از رهنمود های امام راحل عظیم الشان و مقام معظم رهبری و ایستادگی مردم مومن ، شهید پرور و قهرمان به این جایگاه کنونی و ارزشمند دست پیدا کرده است.

وی حفظ آرامش را راهبر دولت تدبیر و امید خواند و گفت : توجه به آرامش و ایجاد امید برای مردم باید در تمام سطوح  جامعه مشهود باشد.

وی پرهیز از اختلاف ها و تفرقه ها را باعث  پیشرفت هر منطقه  خواند و افزود : تمام موفقیت ها و پیشرفت ها مرهون یکپارچگی و وحدت است.

وی با اشاره  به اهمیت جایگاه نهاد شوراها، یکی از رویکرد های جدی نظام را اهمیت و توجه به شوراها خواند و گفت: دلیل اینکه رویکرد نظام گرایش به شورا ها میباشد این است که نظام به مردم اعتماد دارد و  باور دارد که  مردم ما فهیم هستند و درک سیاسی و اجتماعی درست و عقلانی دارند.

خانمحمدی گفت:  در نظام مردم سالاری دینی شوراهای اسلامی در سطح روستا نقش بسیار مهمی در تصمیم سازی ها دارند.

وی با بیان اینکه ظرفیت و پتانسیل مردم همواره مورد توجه نظام بوده است اذعان داشت: شوراها و دهیاران  نیز باید مسئولیت پذیر باشند و به جایگاه با اهمیت خود وقوف داشته باشند .قوانین و مقررات را مطالعه کنند و  با مشورت  مشاورین  کارآمد از پرداخت هزینه های بیجا و گزاف دوری کنند.

وی همچنین اظهار داشت : روستایی موفق است که از نخبگان خود استفاده بهینه نماید آنها را از مشکلات باخبر سازد و در حفظ وحدت میان مردم بکوشد.

خانمحمدی گفت: شوراها و دهیاران که مسئولیت اجزائی دارند باید این موضوع را باور داشته باشند که به نوعی نماینده دولت در روستای خود هستند پس انتظار ما از این عزیزان این است که با درک جایگاه قانونی خود ،آشنای با قانون و سلامت و صلابت قانونی خود بر کارها بطور دقیق نظارت داشته باشند و با همپوشانی بیشتر به امور مردم رسیدگی نمایند.

فرماندار شمیرانات با بیان اینکه دهیاران و شوراهای روستا در بخش ها و شوراهای بخش باید برای مشارکت بخش خصوصی در توسعه روستا ها برنامه ریزی کنند به شرایط فرهنگی و اجتماعی شهرستان شمیرانات به ویژه در روستاهای دو بخش لواسانات و رود بارقصران اشاره کرد و گفت: پرهیز از هر گونه تفرقه، سطحی نگری و بخشی نگری موجب ایجاد هماهنگی و موفقیت های بیشتر در سطح شهرستان است.

فرماندارشهرستان شمیرانات با تاکید بر این موضوع که حفاظت از اراضی ملی و حقوق بیت المال خط قرمز مسوولان در شمیرانات است گفت: مسوولان ادارات ذیربط، شوراهای شهر،شوراهای بخش، و دهیاران ، برای محافظت از این اراضی باید بیشتر تلاش کنند. .

 

خانمحمدی گفت: بخش های لواسانات و رودبارقصران دیگر حیاط خلوت  زمین خواران و متخلفین در خصوص اراضی ملی نیست .

وی بر لزوم تشکیل بانک اطلاعاتی روستا ها و روزآمد بودن آن تاکید کرد و افزود ما باید بدانیم که اولویت ما در بخش ها چیست

با توجه به موقعیت شمیرانات و اهمیت  موضوع  گردشگری ، می بایست دنبال حل زیرساخت های لازم باشیم  و یکی از آنها حل مشکل شبکه های ارتباطی است.

خانمحمدی اظهار امیدواری کرد که با هماهنگی و دقت نظر بیشتر شوراهای اسلامی روستا و دهیاران ،شاهد توسعه متوازن در منطقه باشیم.


آلبوم تصاویرحفظ اراضی ملی باید از اولویت های مسئولان باشد

9
9
8
8
7
7
6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
1
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 8 بهمن 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 213