En
تاریخ : چهارشنبه 12 تير 1398
کد 3009

گردهمایی آموزشی و جشن پاکی 500 خانواده بهبود یافته با شعار : رفتار ایمن در پیشگیری از اعتیاد میراث آینده فرزندان ما

گردهمایی آموزشی و جشن پاکی 500 خانواده بهبود یافته با شعار : رفتار ایمن در پیشگیری از اعتیاد میراث آینده فرزندان ما به گزارش روابط عمومی بهزیستی شمیرانات به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، گردهمایی آموزشی و جشن پاکی 500 خانواده بهبود یافته ، با شعار رفتار ایمن در پیشگیری از اعتیاد میراث آینده فرزندان ما در 11 تیرماه با حضور داریوش بیات نژاد مدیر کل بهزیستی استان تهران و فرزانه جوادی معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران و دیگر مسئولین دولتی و غیر دولتی در پارک لویزان تهران برگزار گردید.
گردهمایی آموزشی و جشن پاکی 500 خانواده بهبود یافته با شعار : رفتار ایمن در پیشگیری از اعتیاد میراث آینده فرزندان ما
            به گزارش روابط عمومی بهزیستی شمیرانات به مناسبت  هفته مبارزه با مواد مخدر،  گردهمایی آموزشی و جشن پاکی 500 خانواده بهبود یافته ،  با شعار  رفتار ایمن در پیشگیری از اعتیاد میراث آینده فرزندان ما  در 11 تیرماه با حضور داریوش بیات نژاد  مدیر کل بهزیستی استان تهران و فرزانه جوادی  معاون پیشگیری بهزیستی استان تهران و دیگر مسئولین دولتی و غیر دولتی در پارک لویزان تهران برگزار گردید. مدیر کل بهزیستی استان تهران  اظهار داشت  4 پدیده در دنیا زنگ خطری است که سازمان ملل تأکید ویژه‌ای بر آنها داشته است و اقدامات و برنامه‌ریزی را در راستای همین موارد انجام داده است. وی تصریح کرد: محیط زیست، فقر، مواد مخدر و  برنامه هسته‌ای از مواردی است که سازمان ملل از آنها به‌عنوان خطر نام برده است.
مدیرکل بهزیستی استان تهران اضافه کرد: مواد مخدر و اعتیاد به‌عنوان بیماری در دنیا معرفی شده است و در واقع این بیماری قابل درمان است و در تمام دنیا به فرایند درمان توجه می‌کنند و ایران نیز بین همه کشورها رتبه خوبی را در ارتباط با حوزه کاهش آسیب و مبارزه با مواد مخدر و همچنین فرایند درمان و پیشگیری دارد. بنابراین وقتی پذیرفتیم اعتیاد یک بیماری است قاعدتاً راه‌های درمان این بیماری نیز وجود دارد و در این فرایند باید دولت، حاکمیت و نهاد خانواده کنار همدیگر قرار بگیرند و از افتخارات سازمان بهزیستی این است که با درمان و کاهش حداکثری این بیماری کمک به استحکام بخشیدن کانون گرم خانواده ها کرده است.
هم‌اکنون بیش از 401 مرکز در بخش‌های مختلف از جمله درمان، پیشگیری و حوزه کاهش آسیب در حوزه اعتیاد در استان تهران فعالیّت می‌کنند.
بیات‌نژاد گفت: در سال گذشته و در ارتباط با بیماران معتاد متجاهر بیش از 13 هزار نفر از این بیماران در مراکز سازمان بهزیستی پذیرش شدند و تحت درمان و مراقبت قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: توجه به موضوع توانمندسازی و ایجاد اشتغال یکی دیگر از برنامه‌های سازمان بهزیستی محسوب می‌شود، که در همین ارتباط در سال گذشته بیش از 3200 فرصت شغلی ویژه مددجویان بهزیستی ایجاد شد که از این تعداد 530 فرصت شغلی اختصاص به معتادان بهبودیافته شد.
گفتنی است: طی برنامه‌ریزی انجام شده و با همکاری شهرداری تهران و ظرف 2 الی 3 ماه آینده 3 مرکز توانمندسازی در تهران فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.
بیات‌نژاد همچنین راجع به معتادان بهبودیافته در مراکز ماده 16 گفت: در همین زمینه نیز تمهیداتی برای توانمندسازی این عزیزان متناسب با استعدادهای آنها در نظر گرفته شده است.
وی همچنین به موضوع پیشگیری و آگاه‌سازی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 4 میلیون و 200 هزار نفر از حوزه پیشگیری و آگاه‌سازی سازمان بهزیستی استفاده کرده‌اند.
 
         
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 12 تير 1398
  • توسط اداره بهزیستی فرمانداری شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 14