En
تاریخ : يکشنبه 2 تير 1398
کد 2979

کلیه فعالیتهای هفته سوم پویش فشار خون از 25/03/98 تا 01/04/98

با توجه به بررسی انجام شده و عدم مراجعه ی مغازه ها و ادرات اطراف شبکه بهداشت و درمان شمیرانات کارشناس بیماریهای غیر واگیر شبکه در محل کار این افراد حاضر و با توجه به ضوابط مربوطه به سنجش فشار خون فروشندگان پرداخت
به گزارش روابط عمومی اداره شبکه بهداشت ودرمان شهرستان شمیرانات حجة السلام قرائتی در تاریخ 31/03/98به کمپین فشارخون پیوست
صبح امروز 31 خرداد ماه تیمی متشکل از مدیر، معاون و مراقبان سلامت شبکه بهداشت و درمان شمیرانات با حضور در مسجد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت در مراسم محفل قرآن برای رئیس دانشگاه ، معاونین و هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی غربالگری فشارخون را انجام دادند. گفتنی است حضور حجه السلام قرائتی نیز بر گرمی این محفل افزوده و دکتر عموزاده فشارخون ایشان را اندازه گیری نمود.
حضور کارشناس بیماریهای غیر واگیر در محل کار مردم تحت پوشش منطقه در تاریخ 25/03/98
با توجه به بررسی انجام شده و عدم مراجعه ی مغازه ها و ادرات اطراف شبکه بهداشت و درمان شمیرانات کارشناس بیماریهای غیر واگیر شبکه در محل کار این افراد حاضر و با توجه به ضوابط مربوطه به سنجش فشار  خون فروشندگان پرداخت.
استقرار اتوبوس سلامت در بسیج ملی طرح فشار خون در میگون در تاریخ 25/03/98
 اتوبوس سلامتی که در طرح بسیج  ملی فشار خون بانی سلامت مردم میگون شد.
با توجه به برگزاری طرح بسیج ملی فشار خون و لزوم جذب و کمک از مردم منطقه و همکاری های بین بخشی با پیش بینی مسئول مرکز خدمات جامع سلامت میگون طبق بررسی ها  و همکاریهای انجام شده با شهرداری و اداره اتوبوس رانی آن منطقه اتوبوس سلامتی برای سنجش فشار خون مردم در میدان اصلی میگون با حضور یک پزشک و 3 مراقب سلامت و جمعی از پرسنل مرکز جهت برگزاری نظم استقرار یافت و به ارائه خدمات به مردم پرداختند.
لازم به ذکر است در این طرح 200 نفر از مردم منطقه مورد غربالگری و سنجش قرار گرفتند و افراد مشکوک ارجاع شدند.
برپایی ایستگاه سنجش فشار خون در نماز جمعه مصلی میگون در تاریخ 24/03/98
با توجه به برگزاری بسیج ملی فشار خون و هماهنگی های انجام شده ایستگاه سلامت سنجش فشار خون از نماز گذاران مصلی میگون در روز جمعه توسط یک مراقب سلامت و یک بهورز غربالگری بعمل آمد و 75 نفر از افراد حاضر در سامانه مربوطه ثبت نام شدند.
برپایی ایستگاه سلامت در شورای شهر دربند سر در تاریخ 26/03/98
همرزمان با اجرای طرح ملی بسیج فشار خون کلیه کارکنان شهرداری و شورای شهر دربند سر توسط یک بهورز و یک مراقب سلامت مورد غربالگری فشار خون قرار گرفتند و جمعا 100 نفر سنجش شده و در مربوطه ثبت نام شدند.
کنترل فشار خون  رابطین اصناف در مرکز فشم در تاریخ 25/03/98
با توجه به هماهنگی های انجام شده و استقرار میز خدمت کلیه مراجعین و رابطین اصناف مربوط به واحد بهداشت محیط مورد غربالگری فشار خون قرار گرفتند و 45 نفرز از این افراد در سامانه مربوطه ثبت نام شدند.
حضور کارشناسان و مراقبین سلامت در جلوی درب شبکه بهداشت و درمان شمیرانات و مشارکت در بسیج ملی فشار خون از 25/03/98 تا 27/03/98
با توجه به هماهنگی ها و بررسی های انجام شده جهت جذب جمعیت ومشارکت بیشتر مردم منطقه از آنجائیکه که مراجعین به واحدهای مختلف ستادی و آزمایشکاه و درمانگاه های مرکز طالقانی بالا میباشد  دو میز خدمت به همراه دو کارشناس در جلوی درب شبکه استقرار یافته و مراجعین مورد غربالگری فشار خون قرار گرفتند.
 
بازدید و پایش کارشناسان و ناظرین معاونت بهداشتی از ایستگاههای مترو قیطریه و تجریش و مرکز خرید پالادیوم در تاریخ 26/03/98
با توجه به استعلام انجام شده  از سوی معاونت بهداشتی مبنی بر تعیین محل و استقرار نیروها و ایستگاه ها دو کارشناس واحد بهداشت معاونت بهداشتی در تاریخ 25/03/98 به همراه کارشناس بیماریهای غیر واگیر از ایستگاههای مربوطه بازدید نظارتی بعمل آوردند و موارد مورد نیاز و اصلاحات لازمه بررسی و برطرف شد.
ضمنا کاهش برخی موارد و تجهیزات از سوی معاونت به بازرسین اطلاع داده شد و مقرر شد احتیاجات و ملزومات به شبکه شمیرانات ارسال شود.
حضور کارشناس بیماریهای غیر واگیر در محل کار مردم تحت پوشش منطقه در تاریخ 25/03/98
با توجه به بررسی انجام شده و عدم مراجعه ی فروشندگان  و ادرات اطراف شبکه بهداشت و درمان شمیرانات کارشناس بیماریهای غیر واگیر شبکه در محل کار این افراد حاضر و با توجه به ضوابط مربوطه به سنجش فشار خون این افراد پرداخت .
برگزاری جلسه هماهنگی و اطلاع رسانی با امام جماعت شبکه بهداشت شمیرانات  در تاریخ 26/03/98
با توجه به هماهنگی و اعلام از سوی واحد مدیریت و حراست شبکه با امام جماعت ایشان بعد از اقامه ی نماز ظهر و عصر در واحد بیماریهای غیر واگیر شبکه حاضر و موارد و نیازها و درخواست های مرتبط در خصوص اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم منطقه و نمازگزاران به حجت الاسلام ولی نژاد ارائه و قرار شد ایشان در بیمارستان شهدای تجریش با واحد فرهنگی و دفتر نهاد  هماهنگی و اطلاع رسانی های لازمه را انجام و از نمازگزاران شبکه نیز درخواست به مشارکت و حمایت طرح نمایند.
برگزاری جلسه هماهنگی با مسئول واحد آموزش و ارتقاء سلامت شبکه در خصوص تجهیز ایستگاه ها در تاریخ 26/03/98
با توجه به لزوم مشارکت فراوان و مناسب واحد بیماریهای غیر واگیر شبکه با واحد آموزش و ارتقاء سلامت به منظور تجهیز و مناسب سازی نیروها و تجهیزات جلسه ای فوری تحت عنوان هماهنگی در واحد آموزش و ارتقاء سلامت شبکه برگزرا و نیازمنذپدی ایستگاه ها ، تعداد نیروها ، تجهیزات ، محل استقرار نیروها و .... بررسی و بین اعضاء تقسیم وظایف صورت گرفت .
تجهیز و راه اندازی یک ایستگاه جدید در پاساژ قائم در تاریخ 27/03/98
با توجه به بررسی ها و هماهنگی های انجام شده و اعلام نیاز از سوی مدیریت و مسئولان پاساژ قائم تجریش ایستگاه سیار سنجش فشار خون در مرکز خرید قائم با حضور 4 نیرو و دو میز خدمت برپا و کلیه مراجعین و علاقه مندان مورد غربالگری  فشار خون قرار گرفتند.
انجام بازدیدهای نظارتی از ایستگاههای تابعه از 25/03/98 تا 27/03/98
با توجه به لزوم بررسی و پایش از روند مناسب اجرای برنامه از ابتدای هفته پایش هایی از مراکز امامزاده قاسم، پایگاه شهداء ، طالقانی ، چیذر ، لواسان ، فشم ، ازگل ، قائم چیذر و ... انجام و از حسن اجرای برنامه اطمینان خاطر حاصل شد.
برپایی ایستگاه سنجش فشار خون در فرمانداری شمیرانات در تاریخ 27/03/98
با توجه به هماهنگی های انجام شده از سوی واحد بهداشت محیط شبکه با ریاست شبکه بهداشت و درمان شمیرانات و معاون بهداشتی و همچنین کارشناس بیماریهای غیر واگیر شبکه جلسه ای در ضمن جلسه کارگروه امنیت و سلامت غذایی در فرمانداری شمیرانات برگزار و ریاست و معاون بهداشتی شبکه و همچنین کارشناس مسئول بیماریهای غیر واگیر در خصوص بسیج ملی فشار خون و اهداف و راهکارهای ارائه شده و بر لزوم همکاری و هماهنگی های بین بخش تاکید شد.
برگزاری جلسه هماهنگی با مسئول مرکز تحقیقات ثبت سرطان بیمارستان شهداء تجریش در خصوص برپایی ایستگاه ثبت فشار خون در تاریخ 26/03/98
با توجه به هماهنگی ها و لزوم مشارکت بیمارستانها و همکاریهای بین بخشی کارشناس واحد بیماریهای شبکه در مرکز تحقیقات ثبت سرطان بیمارستان شهداء تجریش حاضر و ضمن بیان اهمیت برنامه بسیج ملی فشار خون از ایشان خواسته شد که با انجام هماهنگی لازمه ایستگاه سیار سنجش فشار خون در آن واحد برپا شود.
اندازه گیری فشار خون پرسنل شهرداری ناحیه ده توسط مراقبین سلامت  مرکز سوهانک در تاریخ 26/03/98
با توجه به هماهنگی انجام شده با مسئول روابط عمومی شهرداری ناحیه ده تحت پوشش مرکز سوهانک ایستگاه سلامت سنجش فشار خون در آن اداره برپا شد و از پرسنل مربوطه سنجش فشار خون بعمل آمد.
 
بارگذاری مطالب آموزشی و اطلاع رسانی در کانال خبری روستای نیکنامده
با هماهنگی های انجام شده از سوی بهورز خانه بهداشت نیکنامده با ادمین کانال خبری و اطلاع رسانی نیکنامده نیوز مطالب آموزشی کمپین فشار خون و دعوت از مردم جهت شرکت در این طرح بزرگ کشوری بارگذاری شد.

بارگذاری مطالب آموزشی و اطلاع رسانی در کانال خبری روستای نیکنامده
با هماهنگی های انجام شده از سوی بهورز خانه بهداشت نیکنامده با ادمین کانال خبری و اطلاع رسانی نیکنامده نیوز مطالب آموزشی کمپین فشار خون و دعوت از مردم جهت شرکت در این طرح بزرگ کشوری بارگذاری شد.
 
ارسال پیامک اطلاع رسانی به مردم منطقه جهت شرکت در غربالگری نماز عید فطر و نماز جمعه و بارگذاری مطالب آموزشی در صفحه مجازی رویداد و اتفاق لواسانات


 
برپایی ایستگاههای سنجش فشار خون در توچال در تاریخ 30و 31 خرداد
با توجه به هماهنگی های انجام شده از سوی واحد بیماریها و آموزش و ارتقاء سللامت شبکه با روابط عمومی و امور فرهنگی و واحد حراست تله کابین توچال ایستگاههای سنجش فشار خون در مسیرهای پیاده روی گردشگران قرار گرفت و در این دو روز حدود 1500 نفر از مراجعین مورد غربالگری قرار گرفتند.
برپایی ایستگاه سیار سنجش فشار خون در پارک قیطریه در تاریخ 29و 30و 31 خرداد
با توجه به بررسی ها و هماهنگی های انجام شده از سوی واحد آموزش و ارتقاء و بیماریهای غیر واگیر شبکه با معاونت فرهنگی شهرداری ایستگاههای سنجچش فشار خون در پارک قیطریه و نیاوران در تاریخ خای فوق برپا شد و  مراجعین  مورد غربالگری قرار گرفتند.لازم به ذکر است در این ایستگاهها غالب بر 500 نفر غربالگری شدند.
مدیران نوسازی آموزش و پرورش کل استان تهران در تاریخ 29/03/98 غربالگری فشار خون شدند
 تیم سلامت ستاد شبکه بهداشت و درمان شمیرانات با حضور در مکان برگزاری سمیناردراردوگاه شهید باهنر غربالگری میهمانان سمینار را انجام دادند.  در این سمینار مدیران نوسازی آموزش و پرورش کل استانهای کشوردعوت شده بودند که پس از غربالگری 60 پمفلت و تراکت آموزشی توزیع و فرم ارجاع بیماران مبتلا به فشار خون تکمیل شده و ارجاع صورت گرفت.
کنترل فشار خون در دهیار ی حاجی آباد توسط بهورز رودک در تاریخ 28/03/98
با توجه به هماهنگی های انجام شده از سوی دهیاری با بهورز خانه بهداشت حاجی آباد ایشان در محل استقرار دهیاری حضور یافتند و کلیه پرسنل و مراجعین دهیار ی حدودا 50 نفر مورد ارزیابی قرار گرفتند.
مراجعه به درب منازل مردم در روستای رودک،زایگان ، ایگل و ...توسط بهورزان
با توجه به اجرایی شدن طرح بسیج ملی فشار خون در سطح منطقه تحت پوشش شمیرانات و لزوم غربالگری مردم منطقه و اینکه تعدادی از از اهالی به دلیل کهولت سن و تنهایی و ... توانایی مراجعه به مراکز و ایستگاههای سنجش را ندارند بهمرزان خانه های بهداشت در اقدامی خود جوش به درب منازل اهالی روستاها مراجعه و مورد غربالگری قرار گرفتند.
حضور غربالگران فشار خون  در مقبره الشهداء شهرک شهید محلاتی در تاریخ 30و 31 خرداد
با توجه به هماهنگی های انجام شده با امور فرهنگی شهرک شهید محلاتی در شب جمعه همزمان با برگزاری دعای کمیل در آن محل  تیمی دو نفره متشکل از مراقبین سلامت در ایستگاه مربوطه حاضر و از نمازگزاران و مراجعین تست غربالگری فشار خون انجام  شد .
پرسنل سپاه منطقه کلان مورد غربالگری فشار خون قرار گرفتند.
با توجه به هماهنگی های انجام شده از سوی بهورز و ریاست مرکز کلان با مسئول سپاه ناحیه کلان پرسنل آن محل مورد غربالگری و سنجش قرار گرفتند.و افراد نیازمند ارجاع شدند.
 
 
سایر فعالیتها در هفته ای که گذشت از 24/03/98 تا 31/03/98
تجهیز ایستگاه های متروتجریش،امامزاده صالح و متروقیطریه، امامزاده صالح،ارگ،پالادیوم،مترو تجریش صبح و بعد از ظهر،سرای محله دارآباد،متروقیطریه،دانشگاه شهید بهشتی،تره بار شهید محلاتی،بازار تجریش،پارک نیاوران،تره بار ولنجک
بازدید مرکز ازگل، قائم،امامزاده قاسم،شهدا،لواسان ،فشم،چیذر،طالقانی و پایگاه های زعفرانیه، قیطریه،گلاب دره و شهدا
پرینت چک لیستها ی نظارتی و ارائه به تمامی واحدهای ستادی
گزارش گیری مراقبت پرسشنامه فشار خون از سامانه سیب مراکز تحت پوشش و گزارش به معاونت و مسئول واحد غیر واگیر
تماس با تمامی مراکز و اعلام ضرورت ثبت همزمان مراقبتها در سامانه سیب و وبگاه و آموزش ثبت در وبگاه و اعلام درصد پایین ثبتیات و استفاده از تمامی ظرفیتهای مراکز جهت افزایش خدمات
 آموزش دانشجویان اعزامی به ایستگاه ها و ناظرین ستادی به تعداد 38 نفر
حضور کارشناس غیر واگیر در اردوگاه باهنر در سمینار سازمان نوسازی مدارس کل کشور و گرفتن فشار خون شرکت کننده ها
ثبت لیست خطی مترو تجریش و امامزاده صالح در وبگاه
حضور در جلسه با مدیر بخش تحقیقات بیمارستان شهدا جهت ایجاد ایستگاه کنترل فشار خون
نامه نگاری با بیمارستان شهدا برای ایجاد ایستگاه کنترل فشار در بخش تحقیقات سرطان
جلسه با امام جماعت شبکه بهداشت در مورد پویش ملی کنترل فشار خون و درخواست همکاری ایشان برای فراخوان مردم به شرکت در برنامه
تحویل فرم های لیست خطی،ارجاع؛پمفلت ، کارت مراجعین و نیم چاشت به سنجشگران
تماس با مراکز و راهنمایی به منظور آموزش گزارش گیری افرادی که فشار خون آنها از ابتدای پویش درسیب وارد شده اند و ثبت آنها در وبگاه
ارسال فرم های لیست خطی،ارجاع؛پمفلت ، کارت مراجعین ، پوستر و بنر به تمامی مراکز
ویدیو کنفرانس ادامه روند پویش  با حضور مدیر،معاون ، مسئول واحد و کارشناس غیر واگی
گزارش گیری از وبگاه
ویدئو کنفرانس بیمارستانها
درخواست کپی فرم های لیست خطی ،ارجاع،کارت مراجعه کننده و پمفلت
ارسال نامه گزارش گیری از وبگاه به کلیه مراکز و اعلام افزایش ثبت
درخواست تهیه بنر با موضوع  پویش فشار خون
حضور در بیمارستان طالقانی جهت هماهنگی همکاری بیمارستان در پویش ملی
 ویدئو کنفرانس پیگیری بیمارستانها
جلسه مسئولین واحدها برای تقسیم نظارت مراکز و آموزش نظارت و گرفتن فشار خون به مسئولین
تحویل بنرهای پویش فشار خون از تدارکات
پیگیری چاپ و تحویل فرم های لیست خطی،پمفلت،کارت مراجعه کننده و فرم ارجاع
ارسال نامه فوکال پوینت فشار خون به کلیه مراکز،پایگاه ها و خانه های بهداشت
نظارت ایستگاه های کنترل فشار خون
   
   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 2 تير 1398
  • توسط شبکه بهداشت و درمان شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 19