En
تاریخ : دوشنبه 27 خرداد 1398
کد 2956

فرماندار شهرستان شمیرانات: توجه جدی به سلامت شهروندان باید در دستور کار مسئولین ذیربط قرار بگیرد.

دکتر سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان ضمن تاکید بر تسهیل دسترسی همه اقشار جامعه بر امکانات بهداشتی و درمانی از مسئولین اداره بهداشت خواست تا در خصوص موضوع کنترل فشار خون در جوامع روستایی شهرستان به طور ویژه اقدام نمایند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات دکتر سیاوش شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات  در ابتدای این جلسه ضمن تشکر  از تلاش های اعضای این کار گروه به ویژه دکتر عمو زاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان ، بر توجه جدی به سلامت شهروندان به ویژه در خصوص تشکیل پرونده سلامت ملی تاکید نمود و اظهار داشت: این موضوع باید در اولویت قرار گیرد  تا با  سرعت بیشتری بتوانیم نسبت به  تشکیل این پرونده ها در شهرستان اقدام نمائیم.
وی در ادامه با بیان  اینکه ما باید  برای احیای سنت های از دست رفته به ویژه در حوزه سلامت محلی و بومی تلاش بیشتری داشته باشیم ، بر تسهیل دسترسی همه اقشار جامعه، اعم از جوامع  روستایی  و مناطق شهری به امکانات بهداشتی تاکید کرد.
وی درادامه با اذعان این مطلب که دامداران بسیاری به همراه خانواده هایشان در این فصل از سال در دشت لار مستقر هستند، توجه بیشتر به دشت لار را لازم و ضروری دانست و از مسئولین ادارات دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواست  تا با مداقه بیشتری  نسبت به پیشگیری ، کنترل و درمان بیماری ها بالاخص بیماریهای مشترک بین انسان و دام  اقدام نمایند.
دکتر شهریور در پایان با اشاره به شیوع بیماری فشار خون و  لزوم کنترل آن مخصوصا در سنین بالا ، مسئولین شبکه بهداشت را موظف کرد تا به طور ویژه و با جدیت  نسبت به موضوع کنترل  فشار خون در جوامع روستایی شهرستان اهتمام بورزند.  
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 27 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 28