En
تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1398
کد 2923

اقدامات شبکه بهداشت ودرمان شمیرانات در اولین هفته اجرای پویش ملی فشارخون

با توجه به برگزاری طرح ملی غربالگری فشار خون و لزوم برپایی ایستگاههای سنجش فشار خون در متروها و مکانهای پر تردد بر طبق برنامه ریزی ها و هماهنگی های انجام شده از سوی واحدهای بیماریهای غیر واگیر و آموزش و ارتقای سلامت و با همراهی پرسنل ستادی و مراکز و پایگاههای تحت پوشش فعالیتها ی گسترده ای در دانشگاه علوم پزشکیب شهید بهشتی
به گزارش روابط عمومی اداره شبکه بهداشت و درمان شهرستان شمیرانات با توجه به برگزاری طرح ملی غربالگری فشار خون و لزوم برپایی ایستگاههای سنجش فشار خون در متروها و مکانهای  پر تردد بر طبق برنامه ریزی ها و هماهنگی های انجام  شده از سوی واحدهای  بیماریهای غیر واگیر و آموزش و ارتقای سلامت و با همراهی پرسنل ستادی و مراکز و پایگاههای تحت پوشش  فعالیتها ی گسترده ای در دانشگاه علوم پزشکیب شهید بهشتی ، ایستگاه متروی تجریش ، حوزه ریاست دانشگاه ، سراهای محلات و مراکز انجام شد که گوشه ای از این اقدامات به شرح زیر می باشد:
  1. در متروی تجریش دو   میز خدمت با شش  نفر مراقب سلامت  برای غربالگری در نظر گرفته شد که 271 نفر از مسافران و کارکنان مترو آموزش دیده و فشارخونشان کنترل شد.
  2. در امامزاده صالح (ع) دو میز خدمت در نقاط پرتردد این مکان قرار داده شد و 201 نفر از زائران غربالگری شدند.
  3. با توجه به جلسات روز دوشنبه حوزه ریاست دانشگاه ؛شبکه بهداشت و درمان شمیرانات با اعزام یک پزشک متخصص و دو مراقب سلامت برای 59نفر غربالگری انجام داد.
  4. در سراهای محلات امامزاده قاسم و چیذر هم همراه با غربالگری برای بیست نفر غربالگری فشارخون انجام داده شد.
  5. در مرکز دربند نیز یک میز خدمت برای مراجعان مرکز و اداره همجوار قرار داده شد و آموزش ها و غربالگری توسط پزشک و پرسنل مرکز انجام شد.
  6. در ورودی شبکه بهداشت ودرمان شمیرانات نیز یک میز خدمت قرار داده شدو توسط پرسنل پایگاه دکتر حسابی غربالگری مراجعان انجام شد
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 خرداد 1398
  • توسط شبکه بهداشت و درمان شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 5