En
تاریخ : دوشنبه 20 خرداد 1398
کد 2921

فرماندار شمیرانات: فضای شادی و نشاط برای سالمندان فراهم شود

دکتر سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات در اولین جلسه شورای سالمندان شهرستان شمیرانات گفت: فضای شادی و نشاط برای سالمندان فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات  ، دکتر شهریور فرماندار شمیرانات در اولین جلسه شورای سالمندان شهرستان شمیرانات در سال جدید که در دانشگاه بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، در 4مشکل سالمندان که یکی بحث مسکن سالمندان –اوقات فراغت و مشکلات اجتماعی این حوزه –بهداشت و توانبخشی –تنهایی و مشکلات ناشی از تفرد دانست و برای هر بخشی تقاضای هم افزایی شرکای اجتماعی در این حوزه کرد.
دکتر شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات در این جلسه پیشنهاد کرد فضای پارک های مناطق شهری شاد و مفرح باشند تا سالمندان در آن احساس خوشحالی بیشتری کنند.
 وی در خصوص حوزه تنهایی سالمندان گفت:باید بحث ازدواج سالمندان را جدی گرفت و همه دستگا ه ها رابرای این حوزه مهیا کرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان شمیرانات در بحث مسکن گفت: باید مسکن اجتماعی و مسکن سالمندان و خانه سالمند به شدت مورد توجه و اهتمام همه دستگاه ها  قرار گیرد.
دکتر شهریور گفت:دوره کوتاه مدت کاربردی به عنوان پرستاری سالمندان در دانشگاه علوم پزشکی و توانبخشی شهید بهشتی یک خانه به نام خانه سالمند باید در شمیرانات ایجاد شود که سالمندان سهیم آن شوند و در سیاستگزاری ها ایجاد رویکرد جدیدی برای توجه بیشتر به سالمندان خود سالمند شریک کرد.
دکترشهریور در خاتمه با بیان اینکه در سالگرد ۴۰ سالگی انقلاب باید قبول کنیم که برخی حرف‌ها دیگر خریداری ندارد، عنوان کرد: نه نسل نو حرف‌های ما را می پذیرد و نه ما حرف‌های قانع کننده‌ای برای هم داریم، بنابراین باید به سمت اقدام و عمل دانایی محور، آگاهانه، عادلانه و بسیار دقیق و صحیح حرکت کنیم.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 خرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 28