En
تاریخ : دوشنبه 20 خرداد 1398
کد 2919

برگزاری اولین جلسه شورای سالمندان در سال 98 در دانشگاه علوم و بهزیستی

پیرو جلسات شورای سالمندان در سنوات گذشته، اولین جلسه شورای سالمندان در سال 98 در دانشگاه علوم و بهزیستی با حضور دکتر شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات و دکتر عرب ریاست دانشگاه علوم و بهزیستی و دکتر ناجی یلالی مدیر بهزیستی شمیرانات و دیگر اساتید و مدیران دستگاه های دولتی و کارشناسان ذیربط در سالن ریاست دانشگاه علوم و بهزیستی برگزار گردید .
برگزاری اولین جلسه شورای سالمندان در سال 98 در دانشگاه علوم و بهزیستی
به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان شمیرانات پیرو جلسات شورای سالمندان در سنوات گذشته، اولین جلسه شورای سالمندان در سال 98 در دانشگاه علوم و بهزیستی  با حضور دکتر شهریور فرماندار شهرستان  شمیرانات و دکتر عرب ریاست دانشگاه علوم و بهزیستی و دکتر ناجی یلالی مدیر بهزیستی شمیرانات و دیگر اساتید و مدیران دستگاه های دولتی و کارشناسان ذیربط در سالن ریاست دانشگاه علوم و بهزیستی برگزار گردید .
 بنا به گفته روابط عمومی بهزیستی شمیرانات در این جلسه دکتر سیاوش شهریور اذعان داشتند 20% جامعه بویژه در شهرستان شمیرانات سالمندان هستند که این کسر قابل توجه جمعیتی ما را موظف به برنامه ریزی  بر اساس دانایی محور و عملیاتی شدن برنامه ها می کند  باید از دانش و ظرفیت دانشگاه بهره گرفت و در 4 بخش برنامه ها متمرکز گردد .
  1. دسترسی سالمندان به بهداشت را آسان کرد .
  2. توانبخشی موجود در شهرستان به گونه ای در اختیار سالمند گذاشته شود  که خود سالمند بتواند برنامه های خود را در بخش پیشگیری قبل از وقوع اتفاق متمرکز گردد .
  3. با توجه به این که سالمندان شمیرانات از طبقه متوسط جامعه هستند اوقات فراغت آنها در محیطی سراسر شاد و دور از یاس و ناامیدی و افسردگی باشد .
  4. همچنین  دستگاه های دولتی زمینه ازدواج سالمندان را فراهم کنند و این تابو شکنی در جامعه انجام گیرد .
در ادامه جلسه دبیر شورای سالمندان دکتر ناجی یلالی  ضمن تشکر از  دکتر عرب ریاست دانشگاه برای برگزاری این جلسه و همکاری بین دانشگاه و دیگر دستگاه ها  در مورد  مصوبات جلسه قبل و عدم  حضور و همکاری بعضی از دستگاه ها  مطالبی را بیان کردند
در پایان جلسه بهمن جلیلیان سرپرست معاونت سیاسی و انتظامی  فرمانداری شمیرانات مواردی را جهت پی گیری  ازجمله عدم حضور مدیران دستگاه ها و همچنین ضرورت  برگزاری جلسه ای دیگر در اسرع وقت در راستای  بیان شرح وظایف و پتانسیل های دستگاه ها در حوزه سالمندان  بیان کردند .
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 20 خرداد 1398
  • توسط اداره بهزیستی فرمانداری شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 38