En
تاریخ : دوشنبه 16 ارديبهشت 1398
کد 2822

گرامیداشت روز جهانی ماما در شبکه بهداشت ودرمان شمیرانات

مراسم جشن روز جهانی ماما با شعار "ماما ها مدافع حقوق زنان هستند" و با حضور دکتر عموزاده مدیر شبکه ، معاون بهداشتی و جمعی از مسئولان و ماماهای شاغل برگزار شد
 
 
 
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان شمیرانات گرامیداشت روز جهانی ماما در شبکه بهداشت ودرمان شمیرانات
مراسم جشن روز جهانی ماما با شعار "ماما ها مدافع حقوق زنان هستند" و با حضور دکتر عموزاده مدیر شبکه ، معاون بهداشتی و جمعی از مسئولان و ماماهای شاغل  برگزار شد.
دکتر عموزاده ضمن تبریک این روز در سخنانی گفت : ((رشته مامایی آدمهای قابل را تربیت می نماید. اگر بخواهیم از یک قهرمان در حوزه بهداشت نام ببریم بی شک ارجح ترین آنان ماماها هستند . این گروه از حرفه پزشکی در حوزه سلامت ، بهداشت و درمان توانستند با شایستگی تمام خدمت نموده و به مناصب ارزشمندی دست یابند. در قدیم به ماما "قابله " گفته می شد یعنی زنی که نوزاد به دنیا می آورد اما درلغت نامه از قابل به عنوان زن شایسته یاد شده است .شما سرمنشا بسیاری از کارهای خیر و بزرگ در جامعه بوده اید و هنوز راههای نرفته بسیاری پیش رو دارید. بر اساس گزارش های سازمان بهداشت جهانی سالانه سیصدهزار مرگ مادر اتفاق می افند مادران مهمترین رکن خانواده و اجتماع هستند بنابراین شما رسالت بزرگی در جلوگیری از این اتفاق تاسف بار دارید چرا که کاهش چشمگیر مرگ مادران ونوزادان مرهون خدمات و از خودگذشتگی شماست. ))وی در پایان سخنان خود برای همه ماماها آرزوی سلامتی و خوشبختی کرد.
در ادامه ماماها به ذکر خاطرات خود در سالهای خدمت در این کسوت پرداخته و تولد توزاد سالم  ، سلامت مادران  و انجام یک زایمان موفق را از بهترین خاطرات خود دانستند .گفتنی است با اهدای شاخه گل و لوح تقدیر از زحمات یکساله این قشر زحمتکش تقدیر شد.