En
تاریخ : يکشنبه 9 آذر 1393
کد 257

بسيجي بايد با دشمن شناسی،موقعیت شناسی و زمان شناسی مناسب، دشمنان گوناگون خارجي و داخلي خود را كه چهره نفاق آلودي دارند به خوبي بشناسند و مانند سدی محکم در برابر آنان بايستد.

عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات در جلسه گرامیداشت هفته بسیج : بسيجي بايد با دشمن شناسی،موقعیت شناسی و زمان شناسی مناسب، دشمنان گوناگون خارجي و داخلي خود را كه چهره نفاق آلودي دارند به خوبي بشناسند و مانند سدی محکم در برابر آنان بايستد.

عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات در جلسه گرامیداشت هفته بسیج که با حضور همکاران فرمانداری شمیرانات در محل این فرمانداری تشکیل شد با بیان اینکه امروز بعد از گذشت سی و چند سال که از پیروزی انقلاب اسلامی میگذرد ، بیش از گذشته به عمق و اهمیت فرمان تاریخی امام راحل و عظیم الشأن، مبنی بر تشکیل سازمان بسیج پی میبریم، افزود: هرچه به جلو می رویم نقش این اتفاق مبارک را بیش ازهر زمان   احساس میکنیم وجامعه به این باور رسیده است  که این نقش بسیج در دفاع از ارزش ها بی بدیل بوده است.

فرماندار شهرستان شمیرانات اظهار داشت: زمانی امام راحل فرمان تشکیل ارتش 20 میلیونی را دادند، که وضعیت کشور و جنگ کلاسیک ما طوری بود که شاید دغدغه بزرگ ، نحوه مبارزه  با ارتش ها و قدرت های بزرگ دنیا بود که پشت سر صدام قرار گرفته بودند و دنبال محو کردن و نابودی انقلاب اسلامی  بوده و آرزوی اضمحلال  و شکست جمهوری اسلامی ایران را به سر می پروراندند. غافل از اینکه امام راحل برگ برنده در راه مبارزه با استکبار جهانی را در دوران دفاع مقدس ، وارد کردن متن مردم به ایستادگی در کنار نیروهای مسلح و رشید ایران  اسلامی تحت نام "بسیج" را به جهانیان نشان دادند.

فرماندار شهرستان شمیرانات حضور همه اقشار مردم در جبهه  های نبرد حق علیه باطل را متأثر از پیام تاریخی امام (ره) و دستور ایشان مبنی بر تشکیل نهاد بسیج خواند  و اذعان داشت: بسیج نه بعنوان یک نهاد، بلکه به عنوان یک تفکر،یک باور و یک فرهنگ در ضمیر ما نقش بسته است.

خانمحمدی افزود: در دورانی که بناست  عظمت نظام را به رخ استکبار بکشانیم، در راهپیمایی ها در انتخابات ، در هر زمانی که کشور در تنگنا و تحت فشار بیگانگان قرار گرفت، حضور مردم ما در خیابان ها ، یک صدا این پیام را برای دنیا داشت و آن  پیام  این بود که پشت سر  نظام و دولت، توده مردم قرار دارد  که این توده مردم تبلور یافته از  فرهنگ بسیج است.

وی اظهار داشت: اگر امام  راحل عظیم الشأن فرمود: بسیج لشگر مخلص خداست، این لشگر مخلص در تمام ادوار بعد از انقلاب، در زمان حضور در جبهه ها، در دوران سازندگی و در تمامی صحنه ها در رأس امور قرار گرفته و پشتیبان امام بودند و پس از ارتحال ایشان نیز دست از حمایت از مقام معظم رهبری و نظام مقدس اسلامی برنداشته و نشان دادند که بودن در کنار ولایت و رهبری، برای ما به عنوان شاه بیت حضور در حمایت از نظام ، انقلاب و ارزش های اسلامی است.

فرماندار شمیرانات تفکر بسیجی را محدود زمان خاصی ندانست و ادامه داد: شاید روش و ساز وکار عوض شده باشد اما اخلاص، عقیده، ولایتمداری و پایداری نسبت به موازین شرعی و قانونی  مقرر شده در نظام ما عوض نخواهد شد و تغییر در ویژگی ها تأثیری در عقاید و باور ما نخواهد داشت زیرا ما به تفکری اعتقاد داریم که نشأت گرفته از  توکل به خدا و باور های عمیق دینی است.

وی سلاح بسیجی را در حال حاضر ولایتمداری ، دشمن شناسی و موقعیت شناسی دانست و بیان داشت ما باید در تمام  عرصه ها ، در علم ،اندیشه ، در حوزه و دانشگاه ،در فضای مجازی با تفکر بسیجی ورود کرده وبا دشمن شناسی،موقعیت شناسی و زمان شناسی مناسب، دشمنان گوناگون خارجي و داخلي خود را كه چهره نفاق آلودي دارند به خوبي بشناسیم و مانند سدی محکم با ابزار و تکنیک های روزآمد در برابر آنان بايستیم.

وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه همه همکاران ،عقاید ، باور ها و تفکرات  بسیجی را در امور خود جاری ساخته و آن را سرلوحه کارهای خود قرار دهند، از تنی چند  خواهران و برادران بسیجی فعال در پایگاه بسیج فرمانداری شهرستان شمیرانات با اهدا لوح یادبود، تقدیر کرد.آلبوم تصاویر بسیج2

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 9 آذر 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 160