En
تاریخ : چهارشنبه 17 بهمن 1397
کد 2425

سامانه ۱۲۴ شمیرانات افتتاح شد

سامانه ۱۲۴ شمیرانات افتتاح شد

سامانه ۱۲۴ شمیرانات جهت دریافت لحظه‌ای و یکپارچه شکایات، انتقادات و پیشنهادهای مردمی و تسریع در پیگیری ها در این شهرستان به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات  ، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شمیرانات ظهر چهارشنبه در همایش اصناف این شهرستان در مجموعه رفاهی ورزشی بانک ملت اظهار داشت: با افتتاح این سامانه در شمیرانات، تماس های مردمی دیگر به مرکز استان تهران متصل نشده و امکان بیشتر پایش، رصد بازار و نظارت را فراهم میکند.

سید علی موسوی اعلام کرد: طرح های نوروزی، تسهیل سفر و تنظیم بازار از اول بهمن ماه آغاز شده است.

وی ضمن اعلام تلاش در جهت ساماندهی واحدهای صنفی شمیرانات خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰ درصد از واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب بودند که زمینه تخلف نیز در آنها به مراتب بیشتر است.

این مقام مسئول در ادامه از برگزاری ۴ نمایشگاه تخصصی فرش دستی از ابتدای سال تاکنون نیز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی این فرمانداری ، همچنین رئیس اتاق اصناف شمیرانات اظهار داشت: در جهت رفع مشکل سد معبر دست فروشان در ایام نوروزی و مشکلات متعدد کسبه در بازار تجریش تمهیداتی اتخاذ شده که به زودی اجرا خواهد شد.

حسین طاهرمحمدی ابراز کرد: جنگ امروز کشور، جنگ اقتصادی و کسبه سربازان مرزهای اقتصادی ایران هستند.

وی تاکید کرد: باید با برنامه ریزی، اتحاد و همکاری علیرغم تمام مشکلات موجود، بتوانیم شرایط را کنترل و معیشت مردم را تسهیل کنیم.

دبیر اتاق اصناف ایران افزود: قطعاً کسبه در افزایش امنیت اجتماعی نیز تاثیر بسزایی دارند.

این مقام مسئول گفت: کسبه علاوه بر ایجاد اشتغال که یکی از اهداف مهم دولت است، با پرداخت عوارض و ... منبع درآمد چشمگیری نیز برای دولت هستند؛ لذا باید همواره مورد توجه و حمایت قرار بگیرند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات ، فرماندار شهرستان شمیرانات نیز در این مراسم بیان داشت: رونق بازار متقابلاً منجر به بهبود زندگی مردم می شود و باید برای این امر اهتمام لازم را به کار بگیریم.

سیاوش شهریور در جمع صنوف مختلف شهرستان گفت: بنده به عنوان فرماندار وظیفه دارم که از امنیت اجتماعی و آبروی شما کسبه دفاع و کالای مورد نیاز شما را تامین کنم؛ همچنین باید به شهرداری، بیمه و ... گوشزد کنم تا جانب اصناف را در برابر شما رعایت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: مسئولان از تمام مشکلات مردم آگاه و در جهت رفع آنها تلاش میکنند، اما این مسائل باید با همراهی دولت و مردم مرتفع شود.

بر اساس این گزارش، در پایان این همایش از ۱۶ نفر کسبه پیشکسوت و منتخب شمیرانات و یک فرزند شهید مدافع حرم تقدیر به عمل آمد.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 17 بهمن 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 53