En
تاریخ : يکشنبه 14 بهمن 1397
کد 2403

به مناسبت دهه فجر/افتتاح نمایشگاه “چله نگاران بانوی آفتاب” در فرهنگسرای ملل

به مناسبت دهه فجر/افتتاح نمایشگاه “چله نگاران بانوی آفتاب” در فرهنگسرای ملل

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و و فرمانداری شمیرانات، نمایشگاهی از آثار خوشنویسی و نقاشی چهل بانوی هنرمند شهرستان را در فرهنگسرای ملل افتتاح کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران عصر روز شنبه 13 بهمن ماه نمایشگاه چهل اثر هنری از چهل بانوی هنرمند شهرستان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همت این اداره و با همکاری فرمانداری شمیرانات و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در محل فرهنگسرای ملل بوستان قیطریه افتتاح گردید.
سید علی اصغر رفعت حقیقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات ضمن گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر در این باره گفت: در این نمایشگاه چهل اثر از چهل هنرمند در حوزه های خوشنویسی نستعلیق، شکسته نستعلیق، کرشمه و معلی و نیز نقاشیخط در ایام اله دهه فجر و ایام فاطمیه به تماشای عموم گذاشته شده است.
وی ضمن اعلام حمایت و پشتیبانی از هنرمندانی که در حوزه هنرهای تجسمی به ویژه خوشنویسی و نقاشی فعالیت می کنند تصریح کرد: هنرهای اصیل ایرانی همچون هنرخوشنویسی و شاخه های مختلف آن همواره مورد اقبال مردم هنردوست ما بوده و یکی از فعالیت های عمده این اداره در هنرهای تجسمی در همین حوزه صورت می گیرد بطوری که مدت طولانی است که آموزش این هنر با ارزش و اصیل ایرانی اسلامی در همین اداره انجام می گیرد.
رفعت حقیقی همچنین افزود برای حضور ملموس هنرمندان در بین مردم مومن و هنردوست شمیران، کارگاه آموزشی در بعد از ظهر روز چهارشنبه 17 بهمن ماه در صحن آستان مبارک امامزاده صالح تجریش برگزار خواهد شد تا از این طریق قرابت بیشتری بین هنرمندان و زوار آستان مقدس برقرار گردد.
نمایشگاه “چله نگاران بانوی آفتاب” با موضوع بزرگداشت مقام رفیع زن همه روزه از ساعت 10 الی 16 و از تاریخ 13 تا 22 بهمن ماه در محل نگارخانه فرهنگسرای ملل واقع در بوستان قیطریه تهران پذیرای علاقه مندان است.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 بهمن 1397
  • توسط اداره فرهنگ و ارشاد فرمانداری شمیرانات استانداری تهران
  • تعداد بازدید 22