En
تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 2261

کمیسیون مشترک پیشگیری از سرقت و مقابله با سلاح و مهمات و وسایل ارتباط جمعی غیرمجاز شهرستان شمیرانات

کمیسیون مشترک پیشگیری از سرقت و مقابله با سلاح و مهمات و وسایل ارتباط جمعی غیرمجاز شهرستان شمیرانات برگزار شد

کمیسیون مشترک پیشگیری از سرقت و مقابله با سلاح و مهمات و وسایل ارتباط جمعی غیرمجاز شهرستان شمیرانات به ریاست دهاقین معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و با حضور اعضای جلسه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات همایون دهاقین معاون سیاسی انتظامی فرمانداری در ابتدای این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت پیشگیری از معضلات اجتماعی نظیر سرقت و... خاطرنشان کرد: پیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد تا با بررسی مصوبات جلسات پیشین این کمیسیون و میزان و نحوه اجرای این مصوبات، با برآوردی کارشناسی شده و فنی وضعیت و شرایط شهرستان را در این مقوله ارزیابی کنیم.
وی تصریح نمود: در خصوص مسئله سرقت باید آموزش به مردم شریف شهرستان بویژه جامعه هدف سارقان را در دستور کار ویژه داشته باشیم و تمام دستگاه های ذیربط در سطح شهرستان تمام توان خود را برای کاهش این پدیده شوم اجتماعی بکار گیرند.
دهاقین یادآور شد: این سرقت ها بستر اجتماعی دارند و باید همانند تمام معضلات اجتماعی دیگر با آگاهی سازی و آموزش اصولی درصد وقوع سرقت در شهرستان را به حداقل رسانیم و شیوه ها و ترفندهای سارقین را به مردم و بویژه جامعه هدف معرفی نموده تا با پیش بینی صحیح ،از غافلگیری آنها جلوگیری کنیم.
وی سرقت از اماکن تاریخی و فرهنگی شهرستان را معضل نوظهور و جدی دانست و افزود: در ماه های اخیر گزارشاتی در خصوص سرقت از اماکن تاریخی و فرهنگی شهرستان داشته ایم و این موضوع علاوه بر خسارت مالی، خسارات جبران ناپذیر تاریخی نیز وارد می کند.
وی ادامه داد: بی تردید افرادی که مبادرت به سرقت از اماکن عمومی و تاریخی می کنند بصورت برنامه ریزی شده و گروهی عمل می نمایند و بررسی ها در جهت شناسایی و دستگیری این قبیل گروه ها در دستور کار ویژه دستگاه های ذیربط شهرستان قرار گرفته است.
دهاقین گفت: خوشبختانه در سطح شهرستان شمیرانات گزارش خاصی در حوزه حمل سلاح و مهمات نداشته ایم و تمام دستگاه های ذیربط آمادگی کامل در جهت مقابله با این موضوع را دارند.
وی در پایان افزود: عمده سلاح ها شکاری بوده و حاملان آنها با هماهنگی و اطلاع مسئولین محلی مجوزهای لازم در جهت حمل سلاح را دارا می باشند ولی در پاره ای از موارد ممکن است شاهد حمل سلاح غیرمجاز باشیم که در این خصوص نیز باید هماهنگی لازم وجود داشته باشد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 آذر 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 80