En
تاریخ : يکشنبه 13 آبان 1397
کد 2214

هفتمین کمیسیون پیشگیری از سرقت شهرستان شمیرانات

هفتمین کمیسیون پیشگیری از سرقت شهرستان شمیرانات برگزار شد

هفتمین کمیسیون پیشگیری از سرقت شهرستان شمیرانات به ریاست همایون دهاقین معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و با حضور سایر اعضای جلسه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات  همایون دهاقین در این جلسه ضمن خوشامدگویی به حاضرین خاطرنشان کرد: در سطح شمیرانات جلسات پیشگیری و مقابله با سرقت بصورت منظم در حال برگزاری است ولی متاسفانه شاهد آمار رو به فزونی در این خصوص هستیم، بویژه اینکه چند مورد سرقت در اماکن مذهبی گزارش شده است که پدیده ای بسیار نا مبارک می باشد و باید با فوریت و جدیت راه های مقابله و مبارزه با این پدیده شوم مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
وی ضمن تشکر از اقدامات اداره برق شهرستان در راستای رعایت مسائل فنی که تاثیر بسزایی آن در کاهش سرقت در شمیرانات داشته است خاطرنشان کرد: مقابله و پیشگیری از سرقت، نیازمند همگرایی، هم افزایی، حضور و اهتمام همه جانبه تمام نهاد ها و دستگاه های شهرستان است و در این راستا دستگاه هایی نظیر نیروی انتظامی، بسیج و... نقشی پررنگ تر در مقابله و مبارزه با سارقین دارند.
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شکاف و اختلاف طبقاتی را یکی از دلایل عمده گسترش سرقت در شمیرانات عنوان کرد و افزود: اختلاف طبقاتی که امروز در جامعه شاهد آن هستیم فساد آور و تنش زاست و با اساس و آرمان های انقلاب اسلامی در تضاد است و این اختلاف طبقاتی ضمن افزایش روزافزون آمار آسیب های اجتماعی در کشور، در بعد بین المللی نیز وجهه نظام جمهوری اسلامی را خدشه دار می نماید و باید با نگاهی کارشناسی شده و دلسوزانه سعی در ترمیم این شکاف عظیم طبقاتی داشته باشیم.
وی کاهش آسیب های اجتماعی نظیر سرقت را نیازمند عزمی ملی و نگاه دلسوزانه مدیران کشور و مبنا قرار دادن شعار پاکدستی و امانتداری در امور دانست و تصریح نمود: مدیران و مسئولین کشور باید الگویی شایسته برای عموم مردم در رعایت شعائر اسلامی باشند تا این فرهنگ در بدنه جامعه نهادینه گردد و روز به روز شاهد کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی و گسترش نیکوکاری و احسان در جامعه باشیم.
وی آگاه سازی و آموزش عمومی مردم را اصلی مهم در کاهش سرقت عنوان نمود و افزود: رسانه ملی و سایر رسانه های اجتماعی نقشی غیر قابل انکار در آموزش و آگاه سازی مردم دارند و باید مردم بویژه اقشار آسیب پذیر و جامعه هدف سارقان، نسبت به روش های نوین سرقت آگاه گردند تا شاهد کاهش جرائم اجتماعی باشیم.
وی خاطرنشان کرد: اکثریت افرادی که در شهرستان شمیرانات مبادرت به سرقت می نمایند افرادی غیر بومی و ساکن سایر نقاط استان و حتی کشور هستند و باید با نگاهی دقیق و کارشناسی شده راه های حضور این افراد مخل نظم و امنیت در شمیرانات را فیلتر نماییم.
دهاقین افزود: شناسایی گلوگاه ها، چهره زنی، شناسایی و رصد افراد سابقه دار، برقراری گشت های محله محور و... می توانند نقشی بسیار مهم در کاهش جرائم اجتماعی از جمله سرقت داشته باشند.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 13 آبان 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 46