En
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397
کد 2043

دکتر شهریور:جمع آوری فاضلاب در دستور کار ادارات شهرستان شمیرانات

دکتر شهریور:جمع آوری فاضلاب در دستور کار ادارات شهرستان شمیرانات

فرماندار شهرستان شمیرانات با بیان اینکه به دلیل نگرانی برای آلودگی آب تهران، مصوبات شورای عالی امینت ملی در این شهرستان روند توسعه شهرستان را متوقف کرده، گفت: برای تامین نظر شورای عالی امنیت ملی و جلوگیری از آلودگی آب، جمع آوری فاضلاب، تصفیه و خروج آن در دستور کار شمیرانات است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات دکتر سیاوش شهریورفرماندار شهرستان شمیرانات  در جلسه شورای اداری شهرستان شمیرانات در سالن اجتماعات رمز ماندگاری ایران اسلامی را در تلاش و مقاوت ملی مردم ایران دانست و گفت: دانایی و تواتایی مردم این سرزمین و در امان ماندن از تفرقه قومی و مدارا و مروت را از دیگر رموز ماندگاری این کشور عنوان کرد.
وی دین داری، پارسایی و پرهیزکاری از دیگر عناصر ماندگاری مرم ایران عنوان کرد و گفت: نیازمند رفاه، عدالت اجتماعی، کاهش طبقاتی و اصلاح سیاسی و حکمرانی خوب هستیم.
دکترشهریور با اشاره به اولویت ها و موضوعات شهرستان شمیرانات که نیازمند پیگیری از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است، گفت: موضوع مهمی که در شهرستان شمیرانات مطرح است ، مصوبات دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی کشور است که همه زنجیرها را برای توقف توسعه شهرستان ایجاد کرده است.
وی عنوان کرد: وجود سد لتیان، به عنوان منبع آب شرب تهران و مناطق ویژه اکوسیستمی البرز مرکزی موجب شد اتفاق تازه ای در ایجاد شهرک های صنعتی در این شهرستان نیوفتد.
دکترشهریور گفت: به دلیل جلوگیری از آلودگی آب تهران روندی را ایجاد کردند که وضعیت شهرستان به ویژه بخش های لواسانات و رودبارقصران تا به امروز پایدار مانده است.
وی تاکید کرد: با دانایی ، محله محوری و مساله محوری می توان زنجیر ایجاد شده شده در شهرستان شمیرانات را شکسته و روند توسعه شهرستان را پیگیری کنیم.
فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: در راستای جلوگیری از آلودگی آب و تامین نظرات شورای عالی امنیت ملی،  جمع آوری فاضلاب و تصفیه و خروج آن از شهرستان در حال انجام است.
با مصوب شدن خروج فاضلا در شورای برنامه ریزی استان وش هرستان عملا نظر دبیر خانه شورای امنیت ملی تامین می شود و مشکل برفع می شود.
وی دامداری، باغداری و گردشگری را از پتانسل های این شهرستان عنوان کرد و گفت: توسعه باید در این زمینه ها شکل گیرد اما روند توقف توسعه را داشته ایم.
شهرستان شمیرانات همیشه به شهرستان گردشگری معروف بوده است اما زیرساخت های این حوزه فراهم نیست و به مصوبات شورای امنیت ملی است که هرگونه ساخت و ساز را با محدودیت شدید روبرو کرده است.
دکترشهریور گفت: برای توسعه شهرستان نیازمند محلی برای فروش محصولات باغی شهرستان هستم که این موضوع در مرحله اجرا است.
وی در ادامه  با اشاره به طرح های توسعه شهرستان که نیازمند همکاری و پیگیری نمایندکان مجلس شورای اسلامی است، عنوان کرد: به دنبال ایجاد طرح های اشتغالزایی در این شهرستان سه قطعه زمین به متراژ 10 هکتار در نظر گرفته ایم که در مناطقه چهارگانه قرار دارند و واگذاری آن به علت مصوبات شورای عالی امنیت ملی کار آسانی نیست.
در ادامه طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به راه اندازی دفتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شهرستان شمیرانات گفت: تا کنون 65بازدید از مناطق مختلف شهرستان و روستاها انجام شده است.
وی با بیان اینکه رفع مشکلات ناشی از حریم 150 متری رودخانه ها از سوی نمایندگان در حال پیگیری است، گفت: در حوزه مشکلات آب و حریم رودخانه در این شهرستان جلسه ویژهای با حضور مقامات و روسای شهرستان شمیرانات خواهیم داشت.
سیاوشی  تسریع در بازگشت سهم نیم درصدی آموزش و پرورش از درامد شهرداری ها ، تسریع در واگذاری پیست اسکی شمشک به تعاونی مردم و انتزاع آن از وزارت ورزش و جوانان را از جمله فعالیت هایی دانست که نمایندگان مردم در این شهرستان در حال انجام و پیگیری آن هستند.
وی با اشاره به سیل اخیر شهرستان شمیرانات و وارد شدن خسارت به مردم این منطقه به ویژه در 2 بخش لواسانات و رودبارقصران اظهارداشت: مجمع نمایندگان تهران، نامه های مردم را از طریق شوراها دریافت کرده اند که این موضوع نیز در حال بررسی است.
*چشم انداز شهرستان شمیرانات باید تعیین شود
محسن علیجانی نماینده دیگر مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه نقشه راه شهرستان شمیرانات باید تعیین شود، اظهار کرد: شهرستان شمیرانات دارای پتانسیل گردشگری و کشاورزی است.
وی گفت: توسعه و عمران شمیرانات در زمنیه های مختلف باید به جوانان سپرده شود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 98