En
تاریخ : سه شنبه 24 بهمن 1396
کد 1872

فرماندار شمیرانات:با ساماندهی دستفروشان محلی شناسایی شده نارضایتی کسبه و مردم شهرستان رفع می شود

فرماندار شمیرانات:با ساماندهی دستفروشان محلی شناسایی شده نارضایتی کسبه و مردم شهرستان رفع می شود

دکتر شهریور فرماندار شهرستان شمیرانات در جلسه بررسى مشكلات سدّ معبر و ساماندهى دستفروشان پيرامون تجريش گفت:دستفروشی و بساط گستری دو واژه متفاوت است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات دکتر شهریور فرماندار این شهرستان در جلسه بررسى مشكلات سدّ معبر و ساماندهى دستفروشان پيرامون تجريش ضمن خداقوت به تمام مسئولین و خدمتگزاران مردم در عرصه خدمات اجتماعی و امنیتی خاطرنشان کرد:مقوله دستفروشی در تمامی کشورهای جهان اعم از کشورهای توسعه یافته و سایر ملل امری رایج می باشد و کسبه مغازه دار و دستفروش برای تأمین معیشت خانواده خویش به توافقی مسالمت آمیز با یکدیگر دست یافته اند.

وی افزود:ساماندهی و نظم بخشیدن به مراودات تجاری و کسبی در منطقه شمیران بویژه بازار تجریش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شهرداری منطقه یک باید ضمن رصد تمامی جوانب و تخلفات صورت گرفته در این بازار با کمک نیروهای امنیتی و انتظامی و حمایت فرمانداری شمیرانات با متخلفین در این عرصه برخوردی جدی نماید.

فرماندار شهرستان شمیرانات تصریح کرد:بنده با پایش میدانی و گفتگو با کسبه بازار و مردم شهرستان معتقد هستم اگر قرار است در بازار تجریش فردی برای تأمین معیشت خانواده خود اقدام به دستفروشی نماید باید از مردم کم بضاعت بومی شهرستان باشد و توجیهی برای حضور افراد از دیگر نقاط استان تهران و حتی کشور پذیرفتنی نیست.

دکتر شهریور افزود:محدوده مترو تجریش تبدیل به جولان گاه و عرصه تاخت و تاز دستفروشان غیر بومی که غالبا محصولات و کالاهای قاچاق و غیر ایرانی عرضه می کنند شده است که این موضوع ضمن ایجاد اختلال در روند تولیدی و اشتغالی جوانان کشور،موجب ایجاد هرج و مرج و نارضایتی برای مردم شریف بومی شمیرانات شده است.

عالی ترین مقام دولت در شهرستان شمیرانات تصریح نمود:اصناف و کسبه دارای پروانه کسب مالیات و عوارض می دهند و نمایندگان دولت در شهرستان نیز موظفند در قبال این مالیات،زمینه را برای فعالیت شغلی بی دغدغه و امنیت کسب و کار این قشر از جامعه فراهم نمایند.

وی افزود:تمامی زوایای تاریک و مشکلات کسبه بازار تجریش توسط مجموعه فرمانداری رصد شده است و از مسئولین ذی ربط در شهرداری و مسئولین امنیتی و انتظامی می خواهم در حداقل زمان این مشکلات را در راستای تحقق خدمت به مردم شهرستان و تحصیل رضایت آن ها رفع نمایند.

فرماندار شمیرانات گفت:شهرداری بعنوان نهادی عمومی توجه نماید که مشروعیت خود را از آرای مردم دارد و موظف است در راستای خدمت به مردم بعنوان ولی نعمتان نظام اسلامی،از تمام ظرفیت و پتانسیل خود برای خدمت صادقانه و تحقق حقوق شهروندی مردم بهره گیرد.

وی تصریح کرد:در نظام جمهوری اسلامی امنیت به عنوان اساسی ترین رکن محسوب می شود و با هر فرد یا تشکلی که به نحوی خدشه ای در امنیت مردم در حوزه های مختلف ایجاد نماید با جدیت و برابر مرّ قانون برخورد خواهد شد.

دکتر شهریور در پایان با توجه به نزدیکی بازار شب عید  و لزوم ساماندهی کامل بازار تا ابتدای اسفند ماه اظهار کرد:مسئولین ذی ربط توجه نمایند ساماندهی مراکز تجاری بویژه بازار تجریش و اطراف را به جد پیگیری کنند تا در ایام پیش از سال نو،مردم و کسبه شهرستان دغدغه و معضلی برای خرید و فروش محصولات مورد نیاز خود نداشته باشند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیران
  • تعداد بازدید 148