En
تاریخ : يکشنبه 21 شهريور 1395
کد 1072

پیام تبریک فرماندار شمیرانات به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان

پیام تبریک فرماندار شمیرانات به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان

خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات در پیامی، فرارسیدن عید سعید قربان را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شمیرانات ،متن پیام عزت الله خانمحمدی فرماندار شمیرانات به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم “عید قربان، روز ثبوت و اثبات عشق و تسلیم است؛ روزی که انسان در برابر معشوق، هیچ بودن همه چیز را می‌پذیرد، خود و همه چیز را فدای او می‌کند و تعبد را که نتیجه عرفان، شهود و دیدن یار است، به معرض دید می‌گذارد. عید قربان عید نزدیک شدن دلهایی است که به قرب الهی رسیده اند. عید بر آمدن روزی نو و انسانی بهتر است. 
قربان جلوه گاه رهایی از نفس و عید همه ی پاکی هاست. این روز ، روز کمال و رهیدن از بند تعلقات و جشن رهیدگی از بندگی نفس و تجلی گاه بندگی است . عید قربان زیبا ترین جلوه بندگی و خضوع خالصانه در برابر خداوند و یاد آور خاطره جاودانگی بندگی و ایثار است، عید نزدیک شدن دل هایی است که به قرب الهی رسیده اند و در مسیر قرب الهی، گذشتن از دلبستگی ها و گردن نهادن بی چون و چرا در برابر امر خدای متعال تنها کلید ره یافتن در زمره صابران و بندگان حقیقی است. عید قربان عید سر سپردگی و بندگی و رها شدن از خود و به خدا پیوستن است؛ 
آنجا که در عرفات به شناخت می رسد و در مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی و رسیدن به عشق و قرب الهی را آرزو می کند. علی هذا، ایام نورافشان عید سعید قربان ،عید پاکی ها و خلوص بندگی را به عموم مردم مومن وخداجوی شهرستان شمیرانات و همه دوستان و سروران ارجمندم در جای جای ایران عزیز اسلامی تبریک گفته و امیدمندم دهه ایی سرشار از توفیق و سلامتی و برکت و هدایت پیش رو داشته باشیم. چنین باد.
 
عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 شهريور 1395
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 791