En
تاریخ : يکشنبه 3 مرداد 1395
کد 1016

امام جمعه جدید بخش رودبارقصران معرفی شد

امام جمعه جدید بخش رودبارقصران معرفی شد

آئین معارفه امام جمعه جدید بخش رودبارقصران در شورای اداری این بخش با حضورخانمحمدی فرماندارشمیرانات، مسئولان بخشی وبرخی ازمسئولین شهرستان شمیرانات، اعضای شوراهای اسلامی شهر و بخش رودبارقصران و جمعی از معتمدین محلی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات نماز جمعه را  عامل وحدت و  مرکز میثاق مردم  و هموار کننده مسیر انقلاب دانست و اظها ر داشت:  در دوران دفاع مقدس نماز جمعه پشتیبان جبهه ها و رزمندگان و پس از آن نیز همواره حامی و یاور مردم و مسئولان بوده است.

خانمحمدی گفت:سنگر نماز جمعه میراث ماندگار امام راحل وعظیم الشأن بوده که همواره مرکز اتحاد ،انسجام وهماهنگی همه نیروهای وفادار به نظام و انقلاب اسلامی بوده وهمچنان بایستی این رویکرد مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

وی افزود:ضرورت دارد مسئولین محترم بخش به همراه اقشار مختلف مردم بطور فعال در مراسم عبادی سیاسی جمعه حضور پررنگ تری داشته باشند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد مردم با حضور هرچه پرشکوه تر خود نماز جمعه را از نظر کمی و کیفی تقویت نمایند.

فرماندار شمیرانات با تاکید براهمیت جذب جوانان به نماز جمعه گفت:با ملاحظه شرایط ویژه فرهنگی هجمه های قابل توجه برای انحراف نسل نوجوان وجوان،بسیار ضرورت دارد تانسبت به فعالیت های جاذبه دار زمینه های جذب بیش از پیش این نسل به سوی مراکز مذهبی از جمله نمازجمعه تلاش شود.

وی مردم رودبار قصران را مردمی فهیم، فرهیخته ،شهید پرور و انقلابی خواند و از آنها در خواست کرد تا با دوری گزیدن از هرگونه اختلاف نظر سیاسی ، اجتماعی ، محلی و... با حضور با صلابت و متحد خود در نماز جمعه بر با شکوه تر برگزار شدن آن کمک کنند و ابراز امیدواری کرد که باشناخت دقیق مردم و رویکردهای محلی وتوجه به بافت فکر واجتماعی اقشار مختلف مردم بخش ،شاهد هماهنگی ، یکپاچگی و اتحاد مردم ایفای نقش همگان ، بر محور ولایت و رهبری و همراهی  و هماهنگی با مسئولان در جهت رشد و توسعه فرهنگی ،معنوی بخش بیش از پیش توفیقات برای مردم رقم بخورد.

خانمحمدی فرماندار شمیرانات گفت:از تلاش وزحمات وفعالیت های حجت الاسلام والمسلمین شیرازی امام جمعه محترم سابق بخش رودبارقصران تشکر وقدردانی کرد وآرزوی توفیقات روز افزودن برای ایشان نمود و از همه مسئولین بخش خواست تا امام جمعه محترم جدید رادراجرای برنامه های فرهنگی ،مذهبی وتقویت نماز جمعه حمایت ویاری نمایند.

 حجت الاسلام سید صالح یاسینی، مسول دفترنمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران روز چهارشنبه در این آئین گفت: برگزاری نماز جمعه در مناطق مختلف استان از برکات انقلاب اسلامی است.

وی افزود: رهبر انقلاب اسلامی نماز جمعه را قرارگاه فرهنگی-سیاسی به فرماندهی امام جمعه عنوان کرده اند.

حجت الاسلام ياسيني با اشاره به جنگ نرم دشمنان و هجمه به مبانی ديني تاکید کرد: ادارات تبليغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج و سایر نهاد های فرهنگی به فرماندهی امام جمعه در برابر هجمه های فرهنگی ایستادگی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان تلاش می کنند امنیت جمهوری اسلامی را مخدوش کنند عنوان کرد: دشمنان کشور های اطراف ایران و حتی برخی کشورهای اروپایی نا امنی ایجاد کرده اند اما با کوشش امت حزب الله و چشم های بیدار دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی نقشه های دشمنان در کشور ایران نقش بر آب می شود.

مسول دفترنمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، ایجاد ستاد امر به معروف و نهی از منکر،  ستاد اقامه نماز، رسیدگی ا امور حجاب و عفاف، برگزاری جلسات تفسير قرآن و  تبیین آرمان های امام و شهدا را از جمله وظایف ائمه جمعه برشمرد.

 حجت الاسلام سید سعید لواسانی امام جمعه لواسانات نیز با اشاره به ضرورت هماهنگی بین دو بخش لواسانات و رودبارقصران خاطر نشان کرد: این دو منطقه برای اجرای برنامه های فرهنگی هم پوشاني دارد و نیازمند هماهنگی جدی است.

وی گفت: نماز جمعه قرارگاهی برای افزایش تقوا و بصیرت باشد.

  وی با اشاره به ايجاد قرارگاه فرهنگی در شهرستان شمیرانات اظهار کرد: این قرارگاه منشا خدمات فرهنگی در شهرستان خواهد بود.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی امام جمعه رودبارقصران نیز با اشاره به اینکه امروز دشمنان مترصد شبه افکنی در دین است، گفت: دشمنان درصدد هستند تا از مشکلات فرهنگی موجود در کشور، بحران در فرهنگ ایجاد کنند.

سلیمانی افزود: دشمنان تلاش دارند تا بگویند در انقلاب اسلامی بحران فرهنگی وجود دارد، اما در کشو برغم وجود مشکلات فرهنگی، دین و دین داری غالب است

وی با اشاره به ایجاد شش هزار شبه در آیات قرآن از سوی دشمنان اسلام تاکید کرد: ایجاد قرارگاه فرهنگی به دستور رهبر معظم انقلاب، بحران در فرهنگ را رفع خواهد کرد.

سردار سید خلیل میراسماعیلی عضو شورای فرهنگ عمومی شمیرانات نیز ضمن تشکر از زحمات امام جمعه سابق وخیر مقدم به امام جمعه جدید عنوان کرد: مردم این منطقه دوستدار علما هستند.

وی گفت: علمای بسیاری در این منطقه حضور یافته و مورد احترام و توجه شهروندان قرار داشتند.

وی از شهرداری ها و شوراهای اسلامی بخش و شهر خواست، مشکلات مربوط ستاد نمازجمعه و تقویت نمازجمعه همکاری وتلاش نمایند.

بر اساس این گزارش حجت الاسلام سید جواد سلیمانی به عنوان امام جمعه جدید رودبارقصران معرفی و از تلاش های حجت الاسلام سید محمد شيرازي امام جمعه پیشین این شهرستان تقدیر شد.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 3 مرداد 1395
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 772