En
تاریخ : شنبه 26 تير 1395
کد 1010

تاکید فرماندار شمیرانات بر اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی در مراسم رونمایی از کتاب "نقشه راه بزرگ"سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی

تاکید فرماندار شمیرانات بر اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی در مراسم رونمایی از کتاب "نقشه راه بزرگ"سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی

فرماندار شمیرانات در مراسم رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ( سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ) بر لزوم اجرایی شدن برنامه های اقتصاد مقاومتی در برش شهرستانی تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات مراسم رونمایی کتاب "نقشه راه بزرگ" نوشته دکتر محسن لاسمی با حضور عزت اله خانمحمدی فرماندار شمیرانات، علی خیلدار معاون توسعه و پشتیبانی اداره ارشاد اسلامی استان تهران ، سید حسن صفوی رییس اداره ارشاد اشلامی شمیرانات و شمال تهران و جمعی از اساتید و پژوهشگران حوزه اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

در ابتدای جلسه صفوی رییس اداره ارشاد شمیرانات ضمن عرض خیرمقدم به مسئولین و میهمانان، از میزبانی این اداره در برگزاری نشستهای علمی و فرهنگی به ویژه اقتصاد با رویکرد اقتصاد مقاومتی است اظهار خرسندی کرد و سپس عزت اله خانمحمدی فرماندار شمیرانات با تاکید بر اینکه موضوع کتاب مذکور برای اقتصاد کشور بسیار بهنگام و ضروری است اذعان داشت:اثر تحقیقی وارزشمند مکتوب حاضر به عنوان یک اثر علمی و مکتوب می تواند برای نمایاندن سیاست های راهبردی و اجرایی نمودن اقتصاد مقاومتی بسیار موثر باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت مطالعه تاکید کرد و گفت: کشور وسیستمی ،موفق است که تاریخ و فرهنگش بر اساس مطالعه و اندیشه ورزی استوار باشد.امیرکبیر ،دکتر حسابی در معاصر و علمای بزرگ تاریخ کشورمان ، که در مسیر تحول خواهی و اندیشه محوری خط شکنی کرده اند مسیر ترقی،پیشرفت رابرپایه اندیشه وتفکر،ودانایی محوری قرار داده اندوبه نوعی ،ما مدیون اندیشمندان و عالمان عرصه های مختلف در جامعه ایران عزیز هستیم.

فرماندار شمیرانات گفت:رویکرد اقتصاد مقاومتی ،تبیین شده مقام معظم رهبری(مدظله العالی)با توجه به شرایط خاص جهانی ،و برون رفت از اقتصاد تک پایه ای نفت یک ضرورت اجتناب ناپذیر بود. ودولت تدبیر وامید با تمام جدیت و اهتمام این موضوع را به شکل عملیاتی پیگیری می کند.

خانمحمدی افزود:یکی از شاخص های اصلی موفقیت در عرصه اقدام وعمل مسئولین اهتمام ویژه به مقوله اقتصاد مقاومتی است.

فرماندار شهرستان شمیرانات درپایان ضمن تقدیر و تشکر از نویسنده کتاب"نقشه راه بزرگ"،تاکید کرد بایستی از نظرات اصحاب نظر و اندیشه این حوزه اقتصاد مقاومتی بهره گیری نمائیم.

در ادامه علی خیلدار معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن تشکر و قدردانی از فرماندار،رئیس اداره ارشاد اسلامی شمیرانات و مسئولین فرهنگسرای تهران در برگزاری این مراسم خاطر نشان کرد:با توجه به جایگاه کتاب در جامعه امروزی و نیز کاهش امار کتاب و کتابخوانی، امیدوارم بزرگان ، ادیبان و علمای کشور و دستگاه های اجرایی بتوانند گام های موثر در جهت توسعه کتابخوانی بردارند تا کتاب بتواند جایگاه واقعی خود را بیابد.

وی این را هم افزود که، اگر فرهنگ مطالعه در جامعه اسیب ببیند در اینده با مشکل روبرو خواهیم بود و شرایط امروز به گونه ای است که باید همه اهل فرهنگ در میدان باشند تا هجمه های فرهنگی دشمنان خنثی شود.

سپس دکتر محسن لاسمی به معرفی کتاب خود پرداخت و بخش های مختلف ان را به تفصیل برای حاضران تشریح کرد و اهداف و نوع ورود ایشان به مقوله اقتصاد مقاومتی با توجه به رویکرد اجرایی و عملیاتی مورد توجه حاضرین قرار گرفت در ادامه نویسندگان و پژوهشگران مدعو دکتر نادر صادقی،مهندس حمیدرضا خداپرست، معصومه فرج الهی،دکتر اصغر ارجمندنیا و دکتر محمد حسین مهرریزان در مورد اقتصاد مقاومتی سخنانی ایراد کردند.

در پایان ضمن رونمایی از کتاب نقشه راه بزرگ، از پژوهشگران و اساتید برجسته اقتصاد مقاومتی با اهدای لوح تجلیل و تقدیر به عمل امد.

مراسم مذکور عصر روز چهارشنبه 23تیر ماه 1395به همت فرهنگسرای تهران،انتشارات نظری و اداره ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران در سالن جلسات این اداره برگزار گردید.

 

 


  • نوشته شده
  • در شنبه 26 تير 1395
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 780