En
تاریخ : شنبه 26 تير 1395
کد 1009

امام جمعه لواسان در نشست با شاعران شمیرانات : شعر با تفکر شهودی عجین است.

امام جمعه لواسان در نشست با شاعران شمیرانات : شعر با تفکر شهودی عجین است.

امام جمعه لواسان در نشستی که با اعضای انجمن شاعران شمیرانات داشت بر تفکر شهودی در شعر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات حجت الاسلام والمسلمین سیدسعید لواسانی امام جمعه لواسان در نشست صمیمانه ای که با اعضای انجمن شاعران شمیرانات در محل مصلای این شهر داشت بر عنصر تفکر شهودی در اشعار شاعران معاصر به ویژه شاعران کنونی تاکید کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شمیرانات ضمن اشاره به طبع لطیف و اندیشه ژرف شاعران تصریح کرد: تفکر شهودی باتفکر منطقی و ریاضی متفاوت است و آنچه که به شعر غنا می بخشد دارا بودن عنصر تفکر شهودی است . اگر این عنصر در شعر نباشد می شود سخن منظوم و آنچه این دو را از هم متمایز می کند تفکر شهودی با همان تفکری است که عرفا از آن سخن می گویند.

وی در ادامه افزود: وقتی تفکر پشت شعر باشد معنای اصل خود را یافته و انسان جذب آن می شود.

حجت الاسلام والمسلمین لواسانی در بخش دگری از سخنان خود حفظ میراث زبانی را بسیار مهم توصیف کرد و خطاب به شاعران حاضر اذعان داشت: افراد زیادی هستند که به دلیل از بین رفتن میراث زبانی گذشتگان خود نمی توانند اثار بزرگی چون شاهنامه ، تاریخ بیهقی یا دیوان شمس را بخوانند و شما شاعران عزیز می توانید در حفظ این گوهر گرانبها نقش مهمی ایفا کنید.

در ادامه سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات ضمن تشکر از میزبانی امام جمعه محترم لواسان تداوم اینگونه جلسات را خواستار شد و خاطرنشان کرد: محفل ادبی که اکنون مهیا شده با همت و همکاری ستاد نماز جمعه لواسان ، کانون ادبی کتابخانه شهدای لواسان و اداره ارشاد اسلامی شمیرانات به بار نشسته است و امیدوارم حضور ادبا و عناصر فرهنگی در جامعه هر روز پر رنگ تر شود.

سپس شاعران حاضر از جمله سیمین میرآفتاب ، سائل لواسانی ، مریم آویژگان ، میرمحمد میگونی و دیگر شعرا سروده های خود را در وصف مدافعان حرم ، آزادسازی خرمشهر و موضوعات آزاد برای حضار قرائت کردند.

وی در ادامه یاد و خاطره مرحوم استاد رضائیان را گرامی داشتتند و بقای بیش از پیش جامعه  ادبی و فرهیختگان شهرستان شمیرانات را آرزو کردند.

پایان بخش این مراسم اقامه نماز مغرب و عشاء با امامت حجت الاسلام والمسلمین لواسانی بود که با حضور مدعوین برگزار گردید


  • نوشته شده
  • در شنبه 26 تير 1395
  • توسط روابط عمومی فرمانداری شمیرانات
  • تعداد بازدید 289