En
 دکتر محمدرضا قلی بیگیان
در بهمن ماه سال 1391 به خدمت سربازی رفته و در همان دوران خدمت سربازی تا پاسی از 2 شب برای مقطع دکتری درس میخواندم تا در مقطع دکتری پذیرفته شوم. در سال 1392 خدمت سربازی خود را تمام کردم و برای بهمن ماه سال 1392 کنكور دکتری شرکت کردم و توانستم با رتبه 96 در دانشگاه سراسری کاشان قبول شوم. از همان دورانی که وارد دانشگاه شدم با استاد راهنمایم جناب آقای دکتر عبدالحمید بامنیری صحبت کردم و پایان نامه دکتری را بر روی ساخت و سنتز داروهای ضد سرطان پپتیدی شروع کردم . با کمک استاد راهنمای اولم بار دیگر توانستم در مقطع دکتری وارد دانشكده  داروسازی شهید بهشتی شوم و در آنجا با کمک استاد راهنمای دوم، جناب آقای دکتر محمد حسن هوشدار تهرانی به مدت 4 سال توانستم بر روی سنتز و ساخت داروهای ضدسرطان پپتیدی، فعالیت و تحقیق کنم و خداروشكر با لطف خداوند، 6 مقاله معتبر بین المللی با ایمپكت بال از پایان نامه ام به چاپ رساندم. 4 طرح پژوهشی و یک کتاب تالیفی و 15 مقاله علمی و پژوهشی و سمینار و کنفرانس علمی از کار پایان نامه دکتری بر روی ترکیبات ضدسرطان پپتیدی به چاپ رسیده است . در بهمن ماه 1396 با معدل 18.30 و دفاع از پایان نامه با نمره درجه عالی 20 از دانشگاه سراسری کاشان فارغ التحصیل شدم. در آخر همان دوران که مشغول پروژه دکتری بودم، در شرکت دانش بنیان و تحقیقاتی سیناژن در استان البرز مشغول به کار شدم و با اینكه منزل ما در سمت تهرانپارس و شرق تهران بود، هر روز مسافت طولنی و زیادی را طی میكردم تا به شرکت برسم و تا پاسی از شب در آزمایشگاه تحقیق و توسعه شرکت نیز مشغول کار و فعالیت بودم و با تمام سختی هایی که برای پایان نامه دکتری و شغلم بود؛ توانستم با لطف خداوند مقطع دکتری را به پایان برسانم. در تیرماه سال 1398 وارد شرکت دارویی همافارمد شدم و در حال حاضر در این شرکت در بخش تحقیق و توسعه مشغول به فعالیت می باشم. در آبان ماه سال 1398 با تخصص و فعالیتی که در زمینه داروهای نوین و پپتیدی داشتم، از طرف مدیرعامل محترم شرکت به کشور آرژانتین سفر کرده و در آنجا ساخت و سنتز داروی ضدسرطان را آموزش دیدم و به مدت دو هفته در آنجا در این زمینه مشغول آموزش و تحقیق بو دم. با توجه به تخصصی که در زمینه ساخت داروهای ضدسرطان پپتیدی دارم و این داروها هر ساله ارز زیادی را از کشور خارج می کنند و بیماران به این داروها نیازمند هستند، طرح های ساخت این داروها را به مدیرعامل محترم شرکت همافارمد ارائه کردم که انشالله به لطف خداوند این داروهای کمیاب را در کشورمان خواهیم 3 ساخت تا کشور از این داروها بی نیاز شود. همچنین با توجه به کارها ی ارزنده و فعالیت های زیادی که در حوزه داروهای ضدسرطان پپتیدی انجام داده بودم در آبان ماه سال 1398 به عنوان پژوهشگر برتر، دانشجوی برتر و پایان نامه بنده به عنوان پایان نامه برتر در جشنواره پروفسور حسابی و خیام شناخته شد.
با توجه به اینكه در زمینه داروهای ضدسرطان و تحقیق و توسعه بر روی این داروها مشغول بودم؛ در دی ماه سال 1398 کشور چین دچار بیماری کرونا شد و به دلیل روابط سیاسی و اقتصادی که کشور چین با ایران دارد؛ بنده را دچار تشویش و نگرانی کرد که این بیماری به زودی وارد ایران خواهد شد. با توجه به علائمی که از این ویروس بر روی بیماران چینی در اخبار و رسانه ها شنیده و مشاهده می کردم و با توجه به مطالعه ای که بر روی گیاهان دارویی داشتم، تصمیم گرفتم با کمک یكی از دوستان عطار جناب آقای رضا میرزایی بر روی بهبود بیماران کرونایی، دارویی را تحقیق و توسعه کرده و آن را به بیماران کرونایی تقدیم کنیم که با توجه به تلاش شبانه روزی که داشتیم در اواخر بهمن ماه این دارو را با نام تجاری ایمفلونا سنتز کردیم و از همان موقع شروع به گرفتن آنالیزهای ممكن برای دفاع از پروژه کردم. سرانجام با دفاع از پروژه در فروردین ماه 1399 در دانشگاه علوم پزشكی بقیه الله، مكمل گیاهی بهبود ایمفلونا بر روی 60 بیمار کرونایی نیز کارآزمایی بالینی شد و جواب هایی که از کارآزمایی بالینی حاصل شد؛ مكمل بهبود کرونا بر روی سرفه، تب، تنگی نفس و التهابات بیماران کرونایی بستری موثر بوده است. همچنین پروژه ایمفلونا به صورت چند مرکزی بر روی 60 بیمار کرونایی دیگر در بیمارستان سبزوار کارآزمایی بالینی گردید. این پروژه مجوز موقت از سازمان غذا و دارو را کسب کرده است و انشالله تا شهریور سال 1400 در تمام داروخانه های کل کشور پخش خواهد شد.
همچنین با توجه به ظاهرشدن ویروس های نوظهور در کشور مثل ویروس انگلیسی، آفریقایی، برزیلی و هندی که نوع آخر این ویروس با نام کرونای هندی قدرت سرایت بالیی نسبت به بقیه ویروسها دارد، تصمیم گرفتم که بر روی ویروس های نوظهور، مطالعه و تحقیق کرده و دارویی بنام گلابراوید را بسازم که آزمایشهای فیزیكی و شیمیایی و میكروبی این فراورده در آزمایشگاه همكار غذا  4 و دارو در حال انجام است که انشالله با توجه به شرایط بحرانی کشور، این دارو را از طریق کارآزمایی بالینی در بیمارستان مورد نظر و اخذ مجوزات لزم از سازمان غذا و دارو تقدیم ملت ایران خواهم کرد.
در بخش مواد ضدعفونی با توجه به محرک بودن الكل و مواد شیمیایی مضر در مقابله با بیماری کرونا برای ضد عفونی کردن پوست دست و سطوح، دو نوع اسپری گیاهی بر پایه ترکیبات معدنی تحت عنوان هرمی سپتیک و اسپری گیاهی بر پایه ترکیبات آلی تحت عنوان کیتوسپتیک را ساختم که آزمایشات ویروس و باکتری و قارچ بر روی پوست و بر روی سطوح این اسپری ها در دانشكده زیست شناسی دانشگاه علوم پزشكی تهران که آزمایشگاه همكار با سازمان غذا و دارو می باشد انجام شده است. این محصولت علاوه بر سپتیک )گندزدا( بودن بر روی پوست، میتوانند خاصیت گندزدایی بر روی سطوح را از خود نشان دهند. مواد و متریال این اسپر ی ها، فاقد الكل و محرک های شیمیایی بر روی پوست است. این محصولت به عنوان ضدویروس، ضد باکتری و ضد قارچ معرفی شد ه اند که در کمتر از 30 ثانیه ویروس را از پای در می آورند. تست حیوانی این اسپری ها در دانشكده داروسازی شهید بهشتی در بخش سم شناسی بر روی خرگوش به مدت 14 روز انجام شده است و هیچ گونه محرک زایی بر روی بدن جانور مشاهده نشده است. مواد موثره اسپری هرمی سپتیک حاوی مواد معدنی و روغنهای صددرصد ارگانیک است که علاوه بر درمان تیرگی پوست، درمان جوش صورت، کک و مک، دمل و جوش های سرسیاه و درمان سوختگی و التهابات بیماری پسوریازیس می تواند به عنوان محصول سپتیک )گندزدا( در مقابله ب ا ویروسهای همچون کرونا مطرح شود. مواد موثره اسپری کیتوسپتیک از یک جانور سخت پوست دریایی ا ستحصال شده است. این جانور سخت پوست در کشورمان به وفور مشاهده م ی شود و اینجانب با کمک همكاران در آزمایشگاه از ضایعات ای نسخت پوست، تحت واکنشهای شیمیایی توانسته ایم موادی ضد ویروس و ضد باکتری را برای مقابله با ویروس کرونا استحصال و استخراج کنیم.
محصول ضدعفونی کننده دیگر اینجانب، ژل تحت عنوان کیتودرمیک است که علاوه بر جنبه ضدعفونی کردن می تواند جنبه درمانی داشته باشد. ژل ساخته شده بهتر از عصاره های استخراج شده از گیاه آلوئه ورا و الكل عمل می کن د، آزمایشات ویروس و باکتری و 5 قارچ آن در دانشكده زیست شناسی دانشگاه علوم پزشكی تهران انجام شده است و این محصول به عنوان محصول ضدویروس، ضدباکتری و ضد قارچ معرفی شده است. تست حیوانی و مطالعات درون تنی این اسپری در دانشكده داروسازی شهید بهشتی در بخش سم شناسی انجام شده است. این محصول علاوه بر درمان سوختگی و درمان زخم پای دیابتی می تواند به عنوان محصول سپتی ک)گندزدا( درمقابله با ویروس مطرح شود . همچنین به دلیل استفاده طولنی مدت پزشكان و پرستاران کادر درمان و سلامت از ماسكها و عینكها و وسایل حفاظتی بر روی صورت در بخشهای مراقبتهای ویژه بیماران کرونایی که منجر به تیره گی و به جای ماندن زخم بر روی صورت آنها می شود، اینجانب اقدام به ساخت کرم ضد چین و چروک گیاهی، ساخت انواع کرمها ی ضدلک و ضد تیرگی گیاهی و کرم دور چشم گیاهی کردم که علاوه بر درمان مناطق آسیب دیده پوست صورت پزشكان و پرستاران و رایحه خوش گیاهی می تواند موجب تمدید اعصاب و تازه شدن مجدد پزشكان و پرستاران کادر درمان ما باشد . انشالله در حال تلاش برای اخذ مجوزات لزم این محصولت از سازمان غذا و داروی کشور می باشم. تمام محصولت سلامت خود را در مقابله با ویروس منحوس و موذی کرونا تقدیم می کنم به تمام اعضا ی کادر درمان و سلامت و تمام شهدای سلامت که با جان فشانی و ایثارگری خود در بیمارستانهای سراسر کشور موجب آسایش و آرامش ما شدند. در آخر عرایضم آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه مردم عزیز کشورم ایران را از خداوند متعال خواهانم.